Kapat
Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?
Oyun 0

Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Steam’den satın aldığınız bir oyunu iade mi etmek istiyorsunuz? Steam oyun iade etme nasıl yapılır? İşte herkesin merak ettiği o sorunun cevabı!

Valve Corporation tarafından geliştirilen ve ilk olarak Eylül 2003’de piyasaya sunulan Steam, kullanıcıların gönlüne taht kurmuş köklü bir pazaryeri olarak karşımıza çıkıyor. 28 dilde hizmet veren Steam, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuları bir araya getiriyor. İçerisinde binlerce yapımı barındıran pazaryeri, kullanıcıların memnuniyetsizliklerine karşın iade imkanına sahip. Peki, Steam’den satın aldığınız bir oyunu nasıl iade edebilirsiniz?

Steam Oyun İade Etme Nasıl Yapılır?

Steam, yapımcıları ve kullanıcıları güvence altına alan, her iki tarafın da haklarını koruyan gelişmiş kurallara sahip. Steam’in iade politikası ise buna en iyi örnek. Popüler pazaryeri, iade sistemi sayesinde kullanıcılara beğenmedikleri oyunlar için paralarını geri alma imkânı sunuyor. Peki, Steam’den satın aldığınız bir oyunu nasıl iade edebilirsiniz?

 1. Steam Destek sayfasına gidin.
 2. Steam hesabınız ile oturum açın.
 3. Satın Alımlar seçeneğine tıklayın.
 4. Tüm satın alma geçmişine bak seçeneğine tıklayın.
 5. İade etmek istediğiniz satın almanın üzerine tıklayın.
 6. Bir iade talebinde bulunmak istiyorum seçeneğine tıklayın.
 7. İade sebebinizi yazın ve kısa bir not bırakın.
 8. Talebi gönder butonuna tıklayın.
 9. E-posta adresinize gönderilen onay e-postasını onaylayın.
 10. İşte bu kadar!

120 milyon aylık aktif kullanıcıya hizmet veren Steam, çok sayıda aldığı iade talepleri için oldukça güzel bir sistem geliştirmiş. Steam, iade politikaları sayesinde hem yapımcıları mağdur etmiyor hem de oyuncuların ödemelerini güvence altına alıyor. Steam’de oyun iade edebilmek için bazı şartlar bulunuyor.

Steam İade Şartları

 • Yalnızca 14 gün içerisinde satın aldığınız oyunları iade edebilirsiniz. Bir oyun 14 günden fazla süredir kütüphanenizde bulunuyorsa bu oyunu iade edemezsiniz.
 • İade etmek istediğiniz oyunu en fazla 2 saat oynamış olmalısınız. 2 saatten fazla oynadığınız oyunları iade edemezsiniz.
 • Steam VAC ya da farklı bir hile sistemi tarafından yasaklanmışsanız oyunu iade edemezsiniz.
 • Ön sipariş verdiğiniz bir oyunu yayınlanana kadar dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Oyun yayınlandıktan sonra ise 2 saatten az oynamışsanız ve 2 haftadan önce iade işlemini başlatıyorsanız oyunu iade edebilirsiniz.
 • İade etmek istediğiniz oyunu Steam üzerinden satın almış olmalısınız. Epic Games Store üzerinden satın aldığınız bir oyun Steam’de mevcut olsa da Steam’den iade edemezsiniz.
 • Oyun içi satın alma işleminizin üzerinden 48 saat geçmediyse, oyun içi öğe kullanılmamış, değiştirilmemiş, aktarılmamış ise bunu iade edebilirsiniz.
 • Steam cüzdanınıza yüklediğiniz paranın üzerinden 48 saat geçmediyse cüzdan bakiyenizi de iade alabilirsiniz.
 • Steam iade programını suistimal etmediyseniz iade alabilirsiniz.

Peki sizin Steam’in iade politikası ile ilgili deneyimleriniz neler? Yaşadığınız sorunları veya memnuniyetinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir