Kapat
One UI 5 Yayınlandı: Android 13 Alacak İlk Modeller Açıklandı!
Haberler 0

One UI 5 Yayınlandı: Android 13 Alacak İlk Modeller Açıklandı!

Samsung’un yeni arabirimi One UI 5 yayınlandı! İşte Android 13 güncellemesine sahip yeni sürümün sundukları!

Lee Byung-Chul tarafından 1938 yılında kurulan Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung, akıllı telefon dünyasının en büyük oyuncuları arasında yer alıyor. Apple’ın en büyük rakibi olan şirket, akıllı telefon pazarındaki en fazla paya sahip isim. Samsung, giriş seviyeden amiral gemisi modellere her sınıfta aktif rol oynuyor ve herkese uygun modeller sunuyor. Samsung’un akıllı telefon çeşitliliği markanın herkes tarafından bilinmesinde ve sevilmesinde önemli bir etken.

Samsung, giriş seviyesinden amiral gemisine tüm akıllı telefonlarında One IU 5 arabirimini kullanıyor. Android işletim sisteminin üzerine inşa edilen One IU ürünü, kullanıcılara daha başarılı bir Android deneyimi sunmayı hedefliyor. Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı One IU, sürekli olarak güncellenemeye ve iyileştirilmeye devam ediyor. O arabirimin son sürümü ise One IU 5 oluyor. Peki, One UI 5 ile kullanıcıları ne bekliyor?

One UI 5 Yayınlandı!

Samsung’un akıllı telefonlarında kullanacağı Android tabanlı yeni arabirimi One IU 5 yayınlandı. Bir süredir beta sürümü ile kullanıcılar tarafından deneyimlenebilen One IU 5’in kararlı sürümü nihayet sunuldu. Samsung, yeni sürümü ekim ayı bitmeden Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra’ya sunmayı hedefliyor. Diğer modeller ise sırasıyla güncelleme alacak.

One IU 5, en güncel sürüm olan Android 13’ü kullanıyor. Google, Android 13 sürümünü geçtiğimiz aylarda tanıtmış ve akıllı telefon dünyası için yeni bir dönemin kapısını aralamıştı. Performans ve güvenlik iyileştirmelerinin ön planda olduğu Android 13, kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştiren geliştirmeler barındırıyor. One IU 5 sürümüyleyse Android 13’ün yenilikleri Samsung kullanıcıları için sunulmaya başlanıyor.

Peki, One IU 5 ile kullanıcıları hangi iyileştirmeler ve yenilikler bekliyor:

  • Uygulama bildirimlerine izin verme seçeneği olacak.
  • Ana sayfada kullanılan widget’lar birleştirilebilecek, bu sayede daha fazla alan kullanılabilir olacak.
  • Uygulamaların dilleri işletim sistemi dilinden bağımsız olarak değiştirilebilecek.
  • Kilit ekranını özelleştirme seçenekleri arttırılacak.
  • Yenilenen animasyonlar sunulacak.
  • Arka plana efekt uygulanabilecek.
  • Duvar kâğıdı ve telefon teması uyumlu renkler ile özelleştirilebilecek.

Peki siz Samsung’un yeni One IU 5 arabirimini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir