Kapat
Aptoide Nedir? Ne İşe Yarar? Güvenli Midir?
Android 0

Aptoide Nedir? Ne İşe Yarar? Güvenli Midir?

Play Store’a rakip uygulama mağazası Aptoide nedir? Ne işe yarar ve güvenli midir? İşte herkes tarafından merak edilen o soruların cevapları!

Aptoide Nedir? Ne İşe Yarar?

Resmi olarak 2011 yılında piyasaya sunulan Aptoide, Android için bir pazar yeri uygulamasıdır. 10 yıldan uzun süredir kullanıcılara hizmet veren uygulama, hatrı sayılır bir geçmişe sahiptir. Aptoide, her kullanıcının kendi mağazasını kendisi düzenlemesine olanak sağlayan sıradışı bir yapıya sahiptir. Uygulama, Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin yanı sıra televizyonlar için de sunulmaktadır. Aptoide’nin çocuklar için geliştirilen Aptoide VR ve Aptoide Kids isimli uygulamaları da bulunmaktadır. Şirket, AppCoins Wallet uygulamasıyla çevrimiçi cüzdan alanında dahi faaliyet göstermektedir.

Aptoide uygulaması içerisinde yer alan tüm ürünler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Şirketin açıklamalarına göre uygulamanın 300 binden fazla kullanıcısı, 1 milyondan fazla barındırdığı uygulama ve 7 milyondan fazla toplam uygulama indirme sayısı bulunmaktadır. Aptoide, Play Store’a rakip bir mağaza olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aptoide Güvenli Midir?

Aptoide, uygulama geliştiricilerinin hazırlamış oldukları uygulamaları kullanıcıların indirebilmesi için yükledikleri bir uygulama mağazasıdır. Platforma yüklenen uygulamalar Aptoide tarafından sürekli olarak kontrol edilmekte ve güvenlik taramasından geçirilmektedir. Aptoide, güvenlik alanında sürekli çalışmalar yaptığını ifade ediyor. Ancak tüm bunlar platformdaki her uygulamanın güvenli olacağı anlamına da gelmiyor. Ancak yine de Aptoide güvenlidir demek mümkün.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir