Kapat
Play Store'daki En Popüler Android Uygulamalar 2022
Android 0

Play Store’daki En Popüler Android Uygulamalar 2022

Android telefonların resmi uygulama marketi Play Store’da en çok indirilen uygulamaları listelediğimiz en popüler Android uygulamalar 2022 listemiz sizlerle!

Akıllı telefon dünyasının en çok kullanılan işletim sistemi Android, son verilere göre yüzde 69,74’lük pazar payına sahip. 10 akıllı telefondan neredeyse 7’si Android işletim sistemini çalıştırıyor. Bu da milyonlarca Android kullanıcısı olduğunu gözler önüne seriyor. Popüler işletim sistemi içerisinde pek çok ön yüklü uygulama ile geliyor, bunlardan en önemlisi ise daha fazla uygulama yüklemenizi sağlayan Play Store. Peki, Play Store’un en popüler uygulamaları neler? İşte aralarında mutlaka sizin telefonunuzda da bulunan popüler Android uygulamalar!

En Popüler Android Uygulamalar 2022

WhatsApp

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 2022 yılında Play Store’un en çok indirilen uygulaması olmayı başardı. Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma uygulaması, 2014 yılında 19 milyar dolar karşılığında satın alınmıştı. Temmuz 2018’de 2,9 milyar indirmeye ulaşarak marketin üçüncü sırasına yerleşen WhatsApp, bu yıl zirveye yerleşti. WhatsApp’ın Telegram ve Signal gibi rakipler karşısında gelecekteki sıralamasının ne olacağı ise merak konusu.

Facebook

Bir dönemin en popüler sosyal medya uygulaması Facebook, Play Store’un en çok indirilen ikinci uygulaması konumunda. Bitmeyen skandallarla anılan uygulamaya hala büyük bir talep söz konusu olduğunu söylemek mümkün. Ancak Facebook, aradan geçen bunca süreye rağmen hala oldukça popüler. Meta çatısı altında faaliyet gösteren yaşlı sosyal medya platformu, aynı zamanda Instagram ve WhatsApp’la da kardeş.

En Popüler Android Uygulamalar 2022: Facebook Messenger

Play Store’un üçüncü sırasında Facebook’un mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger bulunuyor. Facebook Messenger’in en çok indirilen üçüncü uygulama olması oldukça şaşırtıcı. Messenger’in bu başarısına Facebook’un popülerliğinin önemli bir etkisi olduğunu söylemek mümkün.

Instagram

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması Instagram, popülerliğinin sonuçlarını Play Store’da da almayı başarıyor. 2012 yılında Facebook -yeni adıyla Meta- tarafından satın alınan Instagram, Facebook ve WhatsApp ile aynı çatı altında faaliyet gösteriyor. Instagram, Android uygulama marketinin en popüler dördüncü uygulaması konumunda.

Garena Free Fire: Rampage

PUBG efsanesinin yaygınlaştığı 2017 yılının sonlarında PUBG Mobile’dan dahi önce ortaya çıkan Garena Free Fire: Rampage, marketin en popüler uygulamalarından bir tanesidir. Bir ada üzerinden geçen uçakta bulunan 50 kişinin adanın farklı noktalarına atlaması ile başlayan oyun, yerden rastgele yerleştirilmiş eşyaları alarak ve rakiplerini yok ederek devam eder. Oyunun sonunda tüm rakiplerini eleyen ve tek kalan kişi oyunu kazanır.

En Popüler Android Uygulamalar 2022: TikTok

Pek çok kişinin bildiği TikTok, son dönemin en popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Kullanıcıların kısa klipler çekerek diğer kişilerle paylaştığı TikTok, Android uygulama marketinin en popüler altıncı uygulaması. 2020 yılında ortaya çıkan ve etkilerinin hala devam ettiği pandemi, uygulamanın yaygınlaşmasında önemli rol oynadı. TikTok, etkisini uzun süre daha devam ettirecek gibi görünüyor.

Subway Surfers

Yedi numara eski Android kullanıcılarının çok iyi bildiği, popüler Subway Surfers oyunu. Bir polis memurundan ve köpeğinden kaçtığınız oyun demir yolunda geçiyor ve engelleri aşmak için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekiyor. Sonsuz bir koşu oyunu olan Subway Surfers’da ilerlemek ise yeteneklerinize kalmış.

Candy Crush Saga

Yine bir efsane olan diğer oyunumuz ise en az Subway Surfers kadar popüler olan Candy Crush Saga. Şekerleri eşleştirmek ve onları yok ederek başarıya ulaşmak isteyenlerin hala bu oyuna göz atmasında fayda var.

En Popüler Android Uygulamalar 2022: Snapchat

Bir dönemin popüler sosyal medya uygulaması Snapchat, güçlü rakipleri sayesinde eski popülerliğini kaybetmiş olsa da hala Play Store’un en çok indirilen ilk 10 uygulaması arasında yer almayı başarıyor. Uygulama, pek çok özelliği ile birlikte kullanıcılarını da Instagram’a kaptırmış durumda. Snapchat’ın gelecekte durumu ne olacak herkes tarafından merak ediliyor.

Spotify

Play Store’un en çok indirilen 10. Uygulaması dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformu Spotify oluyor. Son 5 yılda kullanıcı sayısını iki katından fazla arttıran şirket, pandemiden en iyi şekilde yararlanmayı başardı. 420 milyon kullanıcıya ev sahipliği yapan Spotify’ın ücretli abone sayısı ise 160 milyon. Spotify ücretsiz olsa da daha iyi bir deneyim için ücretli sürümü satın almanız gerektiğini belirtelim.

En popüler 10 Android uygulamadan hangileri telefonunuzda yüklü? Kullandığınız uygulamaları bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir