Kapat
Amazon Hesabı Nasıl Silinir? Amazon Hesap Silme Nasıl Yapılır?
İnternet 0

Amazon Hesabı Nasıl Silinir? Amazon Hesap Silme Nasıl Yapılır?

ABD’li e-ticaret devi Amazon’daki hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? Amazon hesabı nasıl silinir? İşte cevabı!

Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden Amazon, milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere Avrupa ve daha pek çok ülkede faaliyet gösteren şirket, dünyanın en büyük e-ticaret siteleri arasında yer alıyor. Her gün yüzbinlerce sipariş verilen internet sitesinde milyonlarca üyelik bulunuyor. Bazı kişiler çeşitli nedenlerle Amazon hesaplarını silmek isteyebiliyor. Bu yazımızda Amazon hesabı nasıl silinir adım adım açıklıyoruz.

Amazon Hesabı Nasıl Silinir?

Amazon hesabınızı silmek e-ticaret sitesinin yanı sıra Amazon Prime, Amazon Video gibi onlarca farklı hizmetteki verilerinizin de silinmesi anlamına gelmektedir. Hesabınızı silmeden önce tüm bu hizmetlere erişiminizi kaybedeceğinizi hatırlatmak isteriz. Eğer hala hesabınızı silmek istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. İnternet tarayıcınızdan Amazon Hesabınızı Kapatın sayfasını açın.
  2. Silmek istediğiniz Amazon hesabının bilgileri ile oturum açın.
  3. Amazon tarafından sunulan bilgilendirme metnini detaylı olarak inceleyin.
  4. Bilgilendirme metnini okuduktan sonra sayfanın en altına inin ve hesabınızı kapatma nedeninizi seçin. Sunulan 7 seçenek arasından sizin için en uygun olanı seçebilir ya da bir neden belirtmek istemiyorum diyebilirsiniz.
  5. Hesabınızı kapatma nedeninizi seçtikten sonra hemen alt kısımda bulunan onay kutucuğunu işaretleyin.
  6. Hesabımı kapat butonuna tıklayın.
  7. E-posta adresinize ya da telefonunuza gelen onay mesajına tıklayın. Bu işlemi yapmak için 5 günlük bir süreniz olacaktır. Onay maili gelmediyse biraz bekleyin.
  8. Onay mesajında yer alan bağlantıya tıkladıktan sonra Amazon hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacaktır.

Amazon Hesabınızı Kapatın sayfasından hesabınızı silemiyorsanız Yardım sayfasına giderek çevrimiçi sohbet ya da telefon yoluyla müşteri temsilcisine ulaşabilir ve hesabınızın kapatılması konusunda yardım alabilirsiniz.

Amazon hesabınızı tekrar aktifleştirmek için 90 günlük bir süreniz olduğunu unutmayın. Bu süre dolduğunda hesabınıza tekrar ulaşamayacaksınız. 90 günlük süre içerisinde hesabınıza tekrar ulaşmak istediğinizde kimliğinizi göndermeniz gerekmektedir. Hesabınızın kesin olarak açılmayacağını da söylemekte fayda var.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir