Kapat
Netflix İçin En İyi Tarayıcı Hangisi?
İnternet 0

Netflix İçin En İyi Tarayıcı Hangisi?

Netflix’in bazı internet tarayıcılarında sadece HD çözünürlük sunduğunu biliyor muydunuz? İşte Netflix için en iyi tarayıcı!

1997 yılında Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından Kaliforniya’da kurulan Netflix, günümüzün en popüler eğlence platformlarının başında geliyor. Bir video akış ve yapım şirketi olan Netflix, hem dizi ve filmler üretiyor hem de pek çok yapımı platformunda yayınlıyor. Sektörün en büyük ismi olan Netflix, milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu kullanıcılar Netflix içeriklerine bilgisayardan, tabletten, telefondan ya da televizyondan erişebiliyor. Ancak platformda yayınlanan içerikler her bilgisayarda ve tarayıcıda aynı çözünürlükte seyredilemeyebiliyor. Bunun önüne geçmek için Netflix izlerken tercih etmeniz gereken tarayıcıyı açıklıyoruz!

Netflix İçin En İyi Tarayıcı

Bir Windows kullanıcısıysanız ve Netflix içeriklerini Chrome, Firefox ya da Opera tarayıcılarından izliyorsanız HD çözünürlüğe mahkumsunuz demektir. Daha yüksek çözünürlüklü içerikler için Microsoft’un kendi tarayıcısı olan Edge ya da Microsoft Store’da yayınlanan orijinal Netflix uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu sayede Windows bilgisayarınızda 4K’ya kadar dizi ve film seyredebilirsiniz. Üstelik bilgisayarınıza Netflix uygulamasını indirerek desteklemesi halinde HDR özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Bilgisayarınız Windows değil de macOS ise bu noktada tercih edebileceğiniz en iyi çözüm Apple’ın kendi tarayıcısı olan Safari’dir. Netflix içeriklerini 4K çözünürlükte oynatabilen Safari, Apple bilgisayarlar için tercih edilebilecek en iyi çözümdür. Safari kullanmak istemeyen kişiler ise Microsoft’un Edge tarayıcısına göz atabilir. Eğer macOS bilgisayarınızda Chrome, Firefox ya da Opera gibi tarayıcılarla içerik tüketiyorsanız en fazla HD çözünürlüğe ulaşabilirsiniz.

Android veya iOS telefonunuzdan Netflix’e giriyorsanız bu noktada tercih edebileceğiniz en iyi çözüm uygulama marketinizden indirebileceğiniz orijinal Netflix uygulamasıdır. Bu uygulama internet bağlantınıza göre kaliteyi telefonunuzun izin verdiği ölçüde otomatik olarak değiştirecektir.

Peki siz Netflix içeriklerini hangi tarayıcıdan izliyorsunuz? Bundan sonra Netflix için farklı bir tarayıcı kullanacak mısınız? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir