Kapat
Amazon Prime İptal Etme Nasıl Yapılır?
İnternet 0

Amazon Prime İptal Etme Nasıl Yapılır?

E-ticaret devi Amazon’un premium üyelik hizmeti Amazon Prime iptal etme nasıl yapılır? Adım adım açıklıyoruz!

Seattle, Washington merkezli Amazon ya da Amazon.com, dünyanın en büyük alışveriş sitelerinin başında gelmektedir. Temmuz 1994’e dayanan tarihi ile 28 yıllık köklü bir şirket olan Amazon, kurucusu Jeff Bezos ile özdeşleşmiştir. Eylül 2018’de Türkiye pazarına giriş yapan şirket, Ağustos 2020’ye kadar pasif olarak yürüttüğü operasyonlarına bu tarihten sonra hız vermiş ve şu anda Türkiye’nin en başarılı alışveriş sitelerinin başında gelmektedir.

Amazon, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de müşteri deneyimine önem verdiğini kullanıcılara yansıtmayı başarmıştır. Yalnızca bir alışveriş sitesi olmayan Amazon, çeşitli sektörlerde de çalışmalar yürütmektedir. Amazon’un hizmetlerinden bir tanesi de Prime üyeliğidir. Amazon Prime, içerisinde pek çok ayrıcalığın da bulunduğu ücretli bir abonelik programı olarak karşımıza çıkmaktadır. Amazon Prime ile Amazon.com.tr’de ücretsiz kargo ve hızlı teslimat seçeneklerinden yararlanabilir, Prime Video uygulamasını kullanabilir ve Twitch ücretsiz abonelik gibi hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Amazon Prime İptal Etme Nasıl Yapılır?

Amazon Prime, pek çok ayrıcalığı beraberinde getiriyor olsa da bazı kullanıcılar aboneliğini iptal etmek isteyebiliyor. Prime üyeliğinizi sonlandırmak ve Amazon’da standart bir kullanıcı olmaya devam etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler şunlar:

  1. Amazon.com.tr internet sitesine gidin.
  2. Amazon hesabınız ile giriş yapın.
  3. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranın sol üstünde bulunan Hesap ve Listeler seçeneğine tıklayın.
  4. Hesabım sayfası içerisinden Prime seçeneğine tıklayın.
  5. Prime sayfasında Yönet bölümünde yer alan Ayarları Güncelle seçeneğine tıklayın.
  6. Üyeliği sonlandır butonuna tıklayın.
  7. Amazon üyeliğinizi iptal etmek konusunda emin olup olmadığınızı soracaktır. Devam etmek istiyorsanız İptal işlemine devam et seçeneğini seçin.
  8. Açılan ekranda üyeliğinizi hemen ya da abonelik tarihinin sonunda iptal edebilirsiniz.
  9. Amazon Prime üyeliğiniz iptal edildi.

Bu işlemlerin ardından Amazon Prime üyeliğinizi iptal ettiniz. Prime ayrıcalıklarından tekrar yararlanmak isterseniz programa dahil olabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir