Kapat
Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 Ortaya Çıktı!
Haberler 0

Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 Ortaya Çıktı!

Katlanabilir akıllı telefon pazarının lideri Samsung’un yeni modelleri Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 ortaya çıktı!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon pazarının önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Akıllı telefon dünyasında köklü bir geçmişe sahip olan şirket, giriş seviyesinden amiral gemisine her sınıftaki modelleriyle tüm kullanıcılara hitap etmeyi başarıyor. Samsung, alışılagelmiş akıllı telefon modellerinden sonra şimdi de katlanabilir telefonlara ilgi duyuyor.

Katlanabilir akıllı telefon pazarının lideri şirket, Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 adında iki yeni model üzerinde çalışıyor. Yılın ikinci yarısından sonra tanıtılması beklenen akıllı telefonlar hakkında bazı detalar ise şimdiden ortaya çıkmış durumda. Peki, Samsung’un yeni akıllı telefonları neler sunuyor? İşte ortaya çıkan bilgiler ışığında Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4!

Samsung Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 Ortaya Çıktı!

Telefon dünyasının güvenilir kaynaklarından @OnLeaks, 91mobiles ile birlikte Samsung’un üzerinde çalıştığı Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 modellerinin görüntülerini paylaştı. Paylaşılan görseller resmi bir kaynaktan gelmediği için gelecekte tanıtılan cihazlarda çeşitli farklılıklar görmek mümkün. Ancak sunulan fotoğraflar, akıllı telefonların görüntüleri hakkında ciddi fikirler üretmeye yardımcı oluyor.

Galaxy Z Flip 4

Samsung’un dikine katlanabilen akıllı telefonları Z Flip serisi, bu sene Z Flip 4 modeli ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen Z Flip 3 tasarımı yeni modelde de önemli ölçüde devam edecek. Bu durum hayal kırıklığı yaşatmış olsa da yeni modelde küçük farklılıklar görmek mümkün.

Z Flip 4 modelinde selefine göre boyutlarında yaşanacak küçük değişiklikler ve alüminyum çerçeve ile cam arka panele sahip olması dikkat çekiyor. Samsung, katlanabilir akıllı telefon modellerinde kullandığı malzemeleri her sene geliştirmeye devam ediyor. Bu durumun Z Flip 4 modelinde de devam etmesi ve yeni Z Flip’n daha gelişmiş ve güvenli menteşe sistemi ile gelmesi bekleniyor.

Samsung’un yeni katlanabilir telefonunun 6,7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması bekleniyor. Cihazın dış ekranı Z Flip 3’e göre daha büyük olsa da kullanıma etki edecek kadar bir değişiklik olmadığını söylemek mümkün. Z Flip 4’ün Snapdragon 8 Gen 1 çipi ile geleceği de yine tahminler arasında.

Galaxy Z Fold 4

Samsung’un bu yıl tanıtacağı bir diğer katlanabilir akıllı telefon modeli ise Z Fold serisinin yeni üyesi Z Fold 4 oluyor. Z Fold serisi Z Flip’den farklı olarak daha büyük bir ekran ile geliyor. Bu yıl tanıtılacak Z Fold 4 modelinin iç tarafında 7,6 inç büyüklüğünde OLED, dış tarafında ise 6,2 inç büyüklüğünde bir ekran bulunması bekleniyor. Yeni ekran boyutları ile Z Fold 4’ün selefinden daha iyi deneyim sunması bekleniyor.

Galaxy Z Fold 4, arka tarafta üç lensten oluşan güçlü bir kamera kurulumu ile geliyor. Cihazın ekran altı kamera teknolojisi konusunda da geliştirmelere ev sahipliği yapması bekleniyor. Z Fold 4’ün pek çok özelliğinin Z Fold 3’le benzer olması beklenirken, gücünü ise Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 çipinden alacağını söylemek mümkün.

Samsung’un yeni katlanabilir akıllı telefonlarını Galaxy Watch 5 ile birlikle yılın ikinci yarısında duyurması bekleniyor. Z Fold 4 ve Z Flip 4 hakkında detaylar gelmeye devam ettikçe sizlerle paylaşacağız, bizi takip etmeyi unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir