Kapat
WhatsApp Fotoğraf Yükleme Kalitesi Nasıl Değiştirilir?
Uygulama Çözümleri 0

WhatsApp Fotoğraf Yükleme Kalitesi Nasıl Değiştirilir?

WhatsApp fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir? İşte pek çok kişinin bilmediği o ayar!

Facebook ve Instagram ile Meta çatısı altında faaliyet gösteren WhatsApp, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olmaya devam ediyor. 12 yıl önce Ocak 2010’da kullanıcılarla buluşan uygulama hala popülerliğini koruyor. WhatsApp’ın ortaya çıkışının üzerinden geçen sürede Line, Telegram, Signal gibi alternatifler bazı dönemler güçlenmiş olsa da WhatsApp hala yeni bir telefon satın alan kişilerin ilk yüklediği uygulamalardan bir tanesi.

Dünya çapında 2 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip WhatApp’ın bu denli popüler olmasının bazı sebepleri bulunuyor. WhatsApp kolay ve kullanışlı yapısı ile her yaş grubuna hitap ediyor. Mesajlaşmanın yanı sıra sesli ve görüntülü görüşme, dosya paylaşımı gibi seçenekler de yine uygulamanın öne çıkan özelliklerinden bazıları. Eskiden Bluetooth ile paylaşılan fotoğraf ve videolar da WhatsApp’dan nasibini almış.

WhatsApp’ın en sık kullanılan özelliklerinin başında fotoğraf ve video paylaşımı geliyor. WhatsApp ile saniyeler içerisinde arkadaşlarınıza medya göndermeniz mümkün. Görüntü bir miktar kalite kaybına uğrasa da WhatsApp tercih edilmeye değer bir platform. Uygulamanın içerisinde medya paylaşımı için tercih edebileceğiniz bir ayar da bulunuyor. Pek çok kişinin bilmediği bu ayar sayesinde daha yüksek kalitede fotoğraf yüklemek mümkün. Peki nasıl? İşte WhatsApp fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir sorusunun cevabı!

WhatsApp Fotoğraf Yükleme Kalitesi Nasıl Değiştirilir?

Android’de Yükleme Kalitesi Değiştirme

 1. WhatsApp uygulamasını açın.
 2. Sağ üstte yer alan üç noktaya dokunun.
 3. Ayarlar seçeneğine dokunun.
 4. Depolama ve veriler seçeneğine dokunun.
 5. Ekranın en altında yer alan Fotoğraf yükleme kalitesi seçeneğine dokunun.
 6. Karşınıza çıkan seçenekler arasından size uygun olanı tercih edin. Yüksek kaliteli fotoğraflar göndermek istiyorsanız en iyi kaliteyi, veri tasarrufu yapmak istiyorsanız veri tasarrufu seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Ya da bu ayarı WhatsApp’ın değiştirmesi için varsayılan olarak gelen otomatik seçeneğini de seçili bırakabilirsiniz.
 7. Tamam’a dokunun.
 8. İşte bu kadar!

iOS’da Yükleme Kalitesi Değiştirme

 1. WhatsApp uygulamasını açın.
 2. Sağ altta yer alan Ayarlar seçeneğine dokunun.
 3. Depolama ve Veri seçeneğine dokunun.
 4. Ekranın en altında yer alan Fotoğraf yükleme kalitesi seçeneğine dokunun.
 5. Karşınıza çıkan seçenekler arasından size uygun olanı tercih edin. Yüksek kaliteli fotoğraflar göndermek istiyorsanız en iyi kaliteyi, veri tasarrufu yapmak istiyorsanız veri tasarrufu seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Ya da bu ayarı WhatsApp’ın değiştirmesi için varsayılan olarak gelen otomatik seçeneğini de seçili bırakabilirsiniz.
 6. Tamam’a dokunun.
 7. İşte bu kadar!

Bu ayarları yaptıktan sonra WhatApp’da daha iyi kalitede fotoğraf yükleyebilirsiniz. Veri tasarrufu yapmak istiyorsanız ilgili ayarlamalardan sonra daha az veri tüketerek fotoğraf yükleyebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir