Kapat
Motorola'nın Yeni Akıllı Telefonu Moto E32 Tanıtıldı!
Haberler 0

Motorola’nın Yeni Akıllı Telefonu Moto E32 Tanıtıldı!

1928 yılında ABD’de kurulan 93 yıllık şirket Motorola’nın yeni akıllı telefonu Moto E32 tanıtıldı.

Paul Galvin ve Joseph Galvin tarafından 1928 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Motorola, akıllı telefon pazarı için yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Köklü bir geçmişe sahip şirket hücresel ağ firması olarak yola çıksa da akıllı telefon dünyasında ben de varım diyor. Motorola, ilk cep telefonu Motorola DynaTAC’ı üreten firma olmasıyla telefon dünyasında özel bir yere sahip. Şirket, pek çok kişinin hafızasında antenli ve kapaklı telefonlarıyla yer etmiş durumda.

Motorola, 93 yıl önce kurulan ve pek çok olaya şahitlik ettikten sonra bugün hala hayatına devam eden bir marka. Bu denli köklü tarihe sahip firmanın geçmişinde ilginç olaylara rastlamak da mümkün. Şirket, 2007’den 2009’a kadar sadece 2 yılda 4,3 milyar dolar kaybederek kötü bir süreç geçiriyor. Bunun üzerine Motorola, 4 Ocak 2011’de Motorola Mobility ve Motorola Solutions olmak üzere iki bağımsız şirkete bölünüyor.

Tarihler 2011 yılının son çeyreğini gösterdiğinde Motorola’nın mobil bölümü Google tarafından satın alınıyor. Bu satın almanın ardından logoda birtakım değişiklikler yapılıyor ve operasyonlar 2 yıl süreyle Google bünyesinde faaliyet göstermeye devam ediyor. 2014 yılına gelindiğinde Motorola Mobility 3 milyar dolar karşılığında Lenovo’ya satılıyor. Şirket, şu anda Lenovo çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Motorola halen akıllı telefon pazarı için yeni ürünler üretmeye ve kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Şirketin en yeni akıllı telefon modeli ise bu haberimizin de konusu olan Moto E32. Peki, Motorola’nın yeni akıllı telefonu neler sunuyor? Gelin yakından bakalım!

Motorola Moto E32 Tanıtıldı!

Motorola’nın yeni akıllı telefonu Moto E32, 6,5 inç büyüklüğünde, HD+ çözünürlük ve 90 Hz tazeleme hızı sunan IPS LCD ekran ile geliyor. Unisoc T606 yonga setinden gücünü alan akıllı telefonda Mali-G57 MP1 grafik birimi kullanılıyor. Unisoc tarafından üretilen T606 yonga seti, 12 nm üretim sürecinden geçiriliyor ve sekiz çekirdekli yapıya sahip. Akıllı telefon 64 GB depolama alanına ve 4 GB belleğe sahip.

Motorola Moto E32’nin Teknik Özellikleri

 • Ekran: 6,5 inç, HD+, 90 Hz IPS LCD ekran
 • İşlemci: Unisoc T606
 • Grafik Birimi: Mali-G57 MP1
 • Depolama Alanı: 64 GB
 • RAM: 4 GB
 • Arka Kamera:
  • 16 MP f/2.2 geniş açı sensörü
  • 2 MP f/2.4 makro sensörü
  • 2 MP f/2.4 derinlik sensörü
 • Batarya: 5000 mAh, 18W hızlı şarj

Moto E32’nin arka tarafında 16 MP geniş açı, 2 MP makro ve 2 MP derinlik sensöründen oluşan üçlü kamera kurulumu yer alıyor. 5000 mAh kapasiteye sahip batarya ile gelen akıllı telefon, 18W hızlı şarjı destekliyor. Tek hoparlöre sahip Moto E32’de 3.5 mm kulaklık girişi, güç butonunun üzerine yerleştirilmiş bir parmak izi okuyucusu ve su sıçramalarına karşı IP52 sertifikası bulunuyor. Kutudan Android 11 işletim sistemi ile çıkan telefonun yeni güncellemeleri alıp almayacağı ise merak konusu.

Misty Silver ve Slate Grey olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan Moto E32 modelinin satışlarının yakın zamanda Belçika’da başlaması bekleniyor. Cihazın fiyatı ise 149 avro olarak belirlenmiş.

Peki, sizce Motorola’nın yeni akıllı telefonu fiyatını hak ediyor mu? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir