Kapat
Şifre Ezberlemeye Son Verecek En İyi Parola Yöneticileri
Uygulama Çözümleri 0

Şifre Ezberlemeye Son Verecek En İyi Parola Yöneticileri

Onlarca hesap arasında kaybolmaktan ve şifrelerinizi unutmaktan sıkılmadınız mı? İşte sizin için en iyi parola yöneticileri!

Günümüz internet dünyasında her şey hesaplar üzerinden yönetiliyor. Sosyal medya platformları, alışveriş siteleri, bankacılık uygulamaları ve aklınıza gelebilecek pek çok internet sitesi hesaplar ile kullanılıyor. Kullanıcıların bu internet sitelerini kullanabilmek için bir hesap oluşturması zorunlu tutuluyor. Hesapları birbirinden ayıran ve güvenliğini sağlayan noktalardan bir tanesi ise şifreler oluyor.

Kimi kullanıcılar her internet sitesi için tekrar tekrar oluşturduğu onlarca hesap arasında kaybolabiliyor ve şifrelerini unutabiliyor. Parola yöneticileri ile bu bir sorun olmaktan çıkıyor. Tüm şifreleriniz tek bir merkezde toplanıyor ve kayıtlı şifreleriniz internet sitelerine girişte otomatik olarak dolduruluyor. Peki, hangi uygulamayı kullanmalı? İşte cevabı!

En İyi Parola Yöneticileri 2022

LastPass

En iyi parola yöneticileri listemizin ilk sırasında 2008 yılında kullanıcıların karşısına çıkan popüler şifre yönetimi uygulaması LastPass yer alıyor. Windows, MacOS, Linux, Android, iOS platformlarıyla uyumlu olarak çalışan uygulama Chrome, Firefox, Safari, Edge ve Opera tarayıcılarını da destekliyor. Ücretsiz olarak kullanılabilen uygulamanın dileyen kişiler için ücretli sürümü de bulunuyor.

1Password

Parola yöneticisi denilince ilk akla gelen uygulamalardan bir tanesi de 1Password oluyor. 2005 yılında kullanıma sunulan uygulama Windows, MacOS, Android, iOS ve iPadOS, Linux ve ChromeOS işletim sistemleri ile uyumlu çalışıyor. Uygulama Watchtower isimli özellik ile sızıntılara karşı da kullanıcıları uyarıyor. Uygulamanın en önemli dezavantajı ise ücretsiz bir sürüme sahip olmaması.

Dashlane

Dashlane, içerisinde ücretsiz bir dahili VPN hizmetine sahip olan parola yöneticisi olarak karşımıza çıkıyor. İlk olarak 2012 yılında kullanıcılarla buluşan uygulama Windows, MacOS, Android, iOS işletim sistemleri ve Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera tarayıcıları ile uyumlu olarak çalışabiliyor. Uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi şifrenizi internetin karanlık yüzünde arayarak daha önce sızdırılıp sızdırılmadığını anlamak. Ücretsiz sürümde 50 şifre depolamanıza olanak sağlayan uygulamanın ücretli sürümü de mevcut.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir