Kapat
OEM Ürün Nedir? Neden Daha Ucuz Olur?
Genel 0

OEM Ürün Nedir? Neden Daha Ucuz Olur?

Her sektörde sıkça karşımıza çıkan OEM ürün nedir? Neden daha ucuz olur? İşte herkesin merak ettiği o sorunun cevabı!

Yedek parça ihtiyacı otomobillerden elektronik ürünlere işleyen her ürün için kaçınılmaz. Yüzlerce parçadan oluşan otomobiller ve onlarca parçadan oluşan akıllı telefonlar, tabletler, bilgisayarlar bunun en sık karşılaşılan örneklerinden bir tanesi. Hal böyle olunca yedek parça ihtiyacı duyan kişilerin karşısına OEM adı altında satılan ürünler çıkması da kaçınılmaz. Peki, nedir bu OEM ürünler?

OEM Ürün Nedir? Neden Daha Ucuz Olur?

Türkçeye Orijinal Ürün Üreticisi olarak çevirebileceğimiz OEM, üreticiler tarafından üretilen ve markalara satılan ürünlere verilen isimdir. Otomobil dünyasında sıkça karşılaştığımız OEM ürünler, bir üretici tarafından üretilir ve otomobillere montajı yapılması için otomobil firmasına satılır. Bu durumun en güzel örneklerinden bir tanesi Ford otomobillerin içerisinde yer alan Sony multimedya sistemidir. Bu ürünler otomobilin egzoz sistemi, fren silindirleri gibi pek çok noktasında görülebilir.

OEM ürünler muadil ya da yan sanayi ürünler değillerdir. Üreticilerin markalarla anlaşarak o marka için üretim yapmasıdır. Bu nedenle ürünlerin kaliteleri ile ilgili olumsuz bir durumdan bahsetmek de mümkün değildir. OEM yalnızca ürünün orijinal üreticisi tarafından imal edildiğini gösterir. Detaylı pazar araştırmasından sonra bu ürünler satın alınabilir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir