Kapat
iPhone'larda Night Shift Nasıl Kapatılır?
iOS 0

iPhone’larda Night Shift Nasıl Kapatılır?

iPhone’larda gözlerinizin rahatsız olmaması için ekran renklerini otomatik olarak ayarlayan Night Shift nasıl kapatılır?

ABD’li teknoloji devi Apple, iPhone akıllı telefonları ile Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyor. Rekabetin oldukça fazla olduğu akıllı telefon sektöründe şirketler her geçen gün yeni bir özellik duyurmak için birbiriyle yarışıyor. Bu rekabetin akıllı telefonlara kazandırdığı bir özellik de Night Shift oluyor.

Apple tarafından 2016-2017 yıllarında iOS 9.3 ile beraber tanıtılan Night Shift özelliği ekran renklerini otomatik olarak ayarlayarak gözlerinizin rahatsız olmasını engelliyor. Son derece akıllı olan bu özellik bulunduğunuz konumdaki gün batımı ile beraber ekran renklerini otomatik olarak daha sıcak tonlarla değiştiriyor, sabah olduğunda ise her şey tekrardan eskiye dönüyor.

Apple’ın son derece başarılı bu özelliği göz sağlığınız için büyük önem arz ediyor. Ancak yine de bazı kullanıcılar Night Shift’i kapatmak isteyebiliyor. Night Shift özelliğini nasıl kapatabileceğinizi adım adım açıklıyoruz!

Night Shift Nasıl Kapatılır?

iOS 9.3 veya daha güncel bir iOS sürümü kullanıyorsanız Night Shift özelliğini daha önce duymuş olmalısınız. Eğer bu özelliği kapatmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit!

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ekran ve Parlaklık seçeneğine dokunun.
  3. Night Shift seçeneğine dokunun.
  4. Zamanlanmış ve Yarına Kadar Açık Bırak seçeneklerini pasif konuma getirin.

iPhone’larda Night Shift özelliğini kapatmak işte bu kadar kolay. Artık telefonunuzun ekranını normal renkleri ile görebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir