Kapat
iOS 15.4.1 Yayınlandı: Pilin Çabuk Bitmesi Sorunu Çözülüyor!
Haberler 0

iOS 15.4.1 Yayınlandı: Pilin Çabuk Bitmesi Sorunu Çözülüyor!

iOS işletim sistemi ile ünlenen iPhone akıllı telefonlar için pilin çabuk bitmesi sorununu çözen iOS 15.4.1 yayınlandı!

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone ve iPad cihazlar için iOS 15.4 sürümünü kullanıcılarla buluşturmuştu. Şirketin yayınladığı güncelleme ile kullanıcılar artık maske ile Face ID’yi kullanabilecek, Evrensel Kontrol özelliğinden faydalanabilecek, üçüncü parti uygulamalarda 120 Hz tazeleme hızını deneyimleyebilecek ve daha pek çok özelliği kullanabileceklerdi. iOS 15.4 pek çok yeni özelliğin yanı sıra bazı batarya sorunlarını da beraberinde getirdi. Kolları sıvayan şirket, iOS 15.4 için yeni bir güncelleme yayınladı.

iOS 15.4.1 Yayınlandı: Pilin Çabuk Bitmesi Sorunu Çözülüyor!

Yeni iOS güncellemesi can sıkıcı bazı hataların yanı sıra kritik güvenlik güncellemeleri ile geldi. Peki, iOS 15.4.1 tüm detaylarıyla neler sunuyor gelin yakından bakalım. İşte 19E258 yapı numarasına sahip yeni iOS sürümü ile düzeltilen hatalar:

  • iOS 15.4 ile yaşanan pilin çabuk bitmesi sorunu düzeltildi.
  • Made for iPhone işitme cihazlarının bazı üçüncü parti uygulamalarla bağlantılarının kesilmesi problemi giderildi.
  • Braille aygıtlarının, bir uyarı görüntülerken veya metinlerde dolaşırken yanıt vermemesi sorunu düzeltildi.

Apple, yeni iOS güncellemesinde sorunları düzeltmekle kalmadı bir dizi kritik güvenlik açıklarını da bu güncelleme ile kapattı. Bu sayede iOS 15.4.1 ile batarya performansı iyileştirildi, işitme cihazları ve Braille aygıtları ile ilgili sorunlar giderildi, kötü amaçlı uygulamaların çekirdek ayrıcalıklarıyla rastgele kod yürütmesi engellendi.

Peki, siz iOS 15.4.1 güncellemesini telefonunuza yüklediniz mi? Yeni güncelleme telefonunuzda nasıl performans gösterdi? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir