Kapat
En İyi Telefon İşlemcileri: 2022'nin En İyi 4 İşlemcisi!
Teknoloji 0

En İyi Telefon İşlemcileri: 2022’nin En İyi 4 İşlemcisi!

Yeni bir akıllı telefon satın almak istiyor ancak hangi işlemciyi tercih edeceğinizi bilmiyor musunuz? İşte sizin için en iyi telefon işlemcileri!

Günümüz dünyasında hayatımızın bir parçası haline gelen akıllı telefonların en önemli donanım parçalarının başında işlemciler geliyor. Bir telefonun performansını belirleyen ana unsur olan işlemcilerin başarısı yüksek performans isteyen kullanıcılar için büyük önem arz ediyor. Günlük işlerimiz için kullandığımız telefonlarımız video düzenleme, yüksek grafikli oyunları oynatma gibi performans gerektiren durumlardaki başarısı hayli önemli. Eğer siz de güçlü bir akıllı telefon satın almak istiyorsanız bu listemizde yer alan işlemcilerden birinin telefonunuzda olduğuna emin olun!

En İyi Telefon İşlemcileri: 2022’nin En İyi 4 İşlemcisi!

Apple A15 Bionic

En iyi telefon işlemcileri listemizin ilk sırasında Apple tarafından geliştirilen Apple A15 Bionic modeli yer alıyor. iPhone ve iPad modellerinde yer verilen A15 Bionic, akıllı telefon pazarının en güçlü işlemcileri arasında geliyor. iPhone 13 ile tanıtılan bu yonga seti günümüzde tercih edilebilecek en iyi seçeneklerden bir tanesi. Yalnızca iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde yer alan Apple A15 yonga setini kullanmak isteyenlerin yeni bir iPhone modeli almasıysa şart.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1

Android dünyasındaki en güçlü işlemcilerden bir tanesi ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1 modeli oluyor. Qualcomm’un ürün gamındaki en performanslı modellerin başında gelen Snapdragon 8 Gen 1, en iyi telefon işlemcisi denildiğinde ilk akla gelenlerden bir tanesi. 2021’in sonunda tanıtılan yonga setini bugün piyasadaki pek çok markanın amiral gemisi modelinde görmek mümkün. Eğer siz de güçlü bir işlemci arıyorsanız ve tercihiniz Android işletim sistemindense Snapdragon 8 Gen 1 mutlaka incelemeniz gereken seçenekler arasında.

En İyi Telefon İşlemcileri: MediaTek Dimensity 9000

Qualcomm’un en büyük rakiplerinden bir tanesi olan MediaTek’in en güçlü işlemci modeli ise Dimensity 9000 oluyor. Geçmişten gelen kötü bir üne sahip marka, son yıllarda ortaya koyduğu başarılar ile bu algıyı değiştirmeyi hedefliyor. MediaTek’in son işlemcisi Dimensity 9000 bunu başaran bir model oluyor. MediaTek’in işlemcileri son yıllarda pek çok markanın orta ve üst sınıf akıllı telefonlarında kullanılıyor.

Samsung Exynos 2200

Apple gibi kendi işlemcisini üreten akıllı telefon markalarından bir tanesi de Güney Koreli teknoloji devi Samsung oluyor. Galaxy serisi akıllı telefonlarında bazı pazarlar için kendi işlemcisine yer veren Samsung’un en güçlü işlemcilerinden bir tanesi Exynos 2200 oluyor. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu pek çok pazarda Samsung akıllı telefonlar Exynos serisi işlemciler ile geliyor. Oldukça başarılı performans sunan Exynos 2200 tercih edilmeye değer modeller arasında yer alıyor.

Peki siz yeni bir amiral gemisi modeli satın alacak olsanız hangi işlemciyi tercih ederdiniz? Seçiminizi bizimle yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir