Kapat
Tweet Düzenleme Özelliği Resmen Duyuruldu!
Haberler 0

Tweet Düzenleme Özelliği Resmen Duyuruldu!

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Twitter’ın tweet düzenleme özelliği resmen duyuruldu!

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter, dünyanın en popüler internet sitelerinin başında geliyor. Politikacılara, içerik üreticilerine, iş insanlarına ve sıradan insanlara her kitleye hitap eden Twitter, milyonlarca aktif kullanıcısı ile en sevilen sosyal medya platformlarından bir tanesi. Kasım 2021’den bugüne CEO koltuğunda Parag Agrawal’in oturduğu platformda yeni özellikler duyurulmaya devam ediyor. Twitter’ın kullanıcılarla buluşturmaya hazırlandığı en yeni özelliği ise bu haberimizin de konusu olan tweet düzenleme özelliği oluyor.

Tweet Düzenleme Özelliği Resmen Duyuruldu!

Bir süredir konuşulan tweet düzenleme butonu geçtiğimiz günlerde 1 Nisan şakası olarak Twitter’ın resmi hesabında paylaşılmıştı. Elon Musk’ın Twitter hisselerinin 3 milyar dolar değerinde yüzde 9,2’lik önemli bölümünü satın almasından sonra tekrar gündeme gelen tweet düzenleme butonu şimdi resmen duyuruldu. Üstelik bu kez şaka değil!

Twitter Comms resmi hesabından yapılan paylaşımda düzenleme butonunun duyuru resmi olarak yapıldı. Şirket, geçen seneden beri bu özellik üzerinde çalıştıklarını da paylaşımında belirtti. Tweet düzenleme özelliğinin Elon Musk’ın anketi ile ilgisi olmadığının altını çizen Twitter ekibi bu özelliğin ilk olarak Twitter Blue kullanıcıları ile test edileceğini belirtti.

Yapılan paylaşımda yeni özelliğin nasıl kullanılacağına dair kısa bir içerik de paylaşıldı. Yayınlanan GIF’te “Daha Fazla” seçeneğine tıkladıktan sonra “Tweet’i Düzenle” butonunun çıktığı görülebiliyor. Tweet’lerin düzenlenebilmesi kimi kişiler tarafından merakla beklenen, kimi kişiler tarafından ise karşı çıkılan bir özellik. Bazı kullanıcılar karışıklığa neden olacağını düşündükleri için bu özelliği istemiyor. Tweet düzenleme butonunun yalnızca bir süreliğine aktif olacağı, geriye dönük paylaşımların düzenlenemeyeceği iddiaları olsa da henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Twitter’ın yeni özelliğini nasıl buldunuz? Sizce paylaşımların düzenlenebilmesi gerekli bir özellik mi? Fikirlerinizi bizlerle ve okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir