Kapat
WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?
Uygulama Çözümleri 0

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusunu merak edenler için işte işe yarayacak dört farklı yöntem!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bugün neredeyse her akıllı telefonda kendisine yer buluyor. Küçük büyük fark etmeksizin herkesin kullandığı uygulama, eski adı Facebook şimdiki adı ise Meta olan şirketin bünyesinde. Popüler mesajlaşma uygulamasında kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve onlara daha çok şey sunabilmek için pek çok özellik bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de kullanıcı engelleme seçeneği oluyor.

Teknolojinin gelişimi insan hayatını önemli ölçüde kolaylaştırsa da olumsuz etkileri de olmuyor değil. Mesajlaşma uygulamalarının yaygınlaşması ile ortaya çıkan en büyük ihtiyaçlardan bir tanesi kullanıcı engelleme özelliği oluyor. Bu sayede görmek istemediğiniz ya da sizi rahatsız eden kişilerin size ulaşmasını engelleyebiliyorsunuz. WhatsApp’da bir kişiyi engellediğinizde karşıdaki kişiye bununla ilgili bir bildirim gitmiyor. Her zaman engelleyen kişi değil, bazen engellenen kişi olmanız da mümkün. Bu rehberimiz WhatsApp’da engellendiğimi nasıl anlarım diye merak edenler için!

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp, engellenen kişilere bununla ilgili bir bildirimde bulunmuyor. Bu sebeple kesin bir yolla bunu WhatsApp tarafından öğrenmeniz pek mümkün değil. Ancak engellendiğinizi anlamak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler de yok değil.

Profil Fotoğrafına Dikkat Edin

WhatsApp’da engellediğinizi anlamanın en büyük ipuçlarından bir tanesi karşınızdaki kullanıcının profil fotoğrafıdır. Daha öncesinde profil fotoğrafına sahip olan birisinin fotoğrafını artık göremiyorsanız engellenmiş olabilirsiniz. Ancak bu kesin bir yöntem değildir. Kullanıcı, profil fotoğrafını kaldırmış ya da kimlerin göreceğini değiştirmiş olabilir. İhtimalleri güçlendirmek için sonraki adıma geçin.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım: Son Görülmesini İzleyin

Profil fotoğrafından sonra engellendiğinizi anlamanın en iyi yollarından bir tanesi de karşınızdaki kişinin son görülmesini izlemektir. Kullanıcının daha öncesinde son görülmesi açıksa ve sonrasında ortadan kaybolduysa engellenmiş olabilirsiniz. Ancak bu da yine kesin bir yöntem değildir çünkü karşınızdaki kişi bir önceki maddede olduğu gibi son görülmesini kapatmış olabilir. İhtimalleri güçlendirmek için sonraki adıma geçin.

Mesajlarınızın İletilip İletilmediğini Kontrol Edin

WhatsApp’da gönderdiğiniz her mesajın yanında onay işaretlerinden oluşan bir alan bulunmaktadır. Bu alanın görevi mesajınızın durumunu görmeniz içindir. Mesajlarınız tek tik olduğunda WhatsApp sunucularına ulaşmış ve karşıdaki kişi tarafından alınmayı bekliyor demektir. Mesajlarınız iki tık olduğunda karşı tarafa ulaşmış demektir. Mesajlarınız mavi tik olduğunda ise karşıdaki kişi mesajınızı okumuş demektir.

Mesajlarınız tek tik olarak kalıyorsa bu, mesajınızın karşı tarafa iletilemediğini gösterir. Bunun sebebi karşınızdaki kişinin internet bağlantısının olmaması ya da sizi engellemiş olması olabilir. Karşınızdaki kişinin profil fotoğrafı kaldırılmışsa, son görülmesi görünmüyorsa ve mesajlarınız iletilmiyorsa engellenmiş olabilirsiniz. Ancak bu da yine kesin değildir, emin olmak için bir sonraki adıma geçin.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım: Farklı Bir Telefondan Bakın

Engellendiğinizden emin olmak için uygulayabileceğiniz en iyi yöntemlerden bir tanesi tüm bu adımları takip ettikten sonra son olarak bir de farklı bir telefondan kontrol etmektir. Bunun için bir arkadaşınızdan ya da aile üyenizden yardım alabilirsiniz. Farklı bir telefondan kontrol etmek istediğiniz numarayı kaydedebilir ve WhatsApp profilini inceleyebilirsiniz. Bu telefonda profil fotoğrafı ve son görülmesi görünüyorsa, mesajlarınız iletiliyorsa engellendiniz demektir. Bu noktada ortak arkadaşınız ile bu işlemi yapmak doğruluk oranı da güçlendirecektir.

Sizin WhatsApp’dan engellendiğinizi anlamak için kullandığınız yöntemler neler? Sırlarınızı bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir