Kapat
Nokia ve Zeiss Ortaklığı Sona Erdi!
Haberler 0

Nokia ve Zeiss Ortaklığı Sona Erdi!

Nokia ve Zeiss ortaklığı sona erdi! Zeiss lensler ile dikkat çeken Nokia telefonların bundan sonra kaderi ne olacak?

Bir zamanların en önemli telefon üreticilerinden Nokia, Zeiss ile olan ortaklığının son bulduğunu açıkladı. Nokia telefonların kameralarında gördüğümüz başarılı lens üreticisi Zeiss, artık Nokia için lens sunmayacak. Nokia XR20 ise Zeiss imzasını gördüğümüz son akıllı telefon olacak. Peki neden?

Nokia ve Zeiss Ortaklığı Sona Erdi!

Dünyanın en başarılı lens üreticilerinden Zeiss, akıllı telefon kameraları konusunda bir süredir Nokia ile birlikte çalışıyordu. Nokia ve Zeiss ortaklığı 2017 yılında başlamış ve pek çok akıllı telefon modelinde hayat bulmuştu. Nokia, yaptığı açıklamada Zeiss ile 2017 yılında başlayan ortaklıklarının 2021 yılına gelindiğinde sona erdiğini ifade etti. Zeiss, 2020 yılında Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo ile anlaşma yaptığını ancak Nokia ile de çalışmaya devam edeceklerini duyurmuştu. Ancak bu, sadece bir yıl devam etti ve 2021 yılında Zeiss ile Nokia’nın ortaklığı sona erdi.

HMD Global çatısı altında telefon pazarına geri dönen Nokia, eskisi kadar başarılı olamasa da Zeiss ile olan iş birliğinin neticesinde başarılı kameralara sahip modeller sunuyordu. Nokia ve Zeiss ortaklığı başarısından ötürü her zaman ilgi çekici oldu. Nokia ve Zeiss ortaklığının neden son bulduğu resmi olarak açıklanmazken şirketin maliyetleri düşürmek için böyle bir karar aldığı tahmin ediliyor. Nokia telefonların bundan sonra kamera başarımlarının nasıl olacağı ise merak konusu.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir