Kapat
Çocuklar İçin Özel YouTube Kids Nedir?
İnternet 0

Çocuklar İçin Özel YouTube Kids Nedir?

Çocuğunuzu zararlı YouTube videolarından koruyan YouTube Kids nedir? İşte merak edilen o uygulama hakkında bilmeniz gerekenler!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google’ın sahip olduğu YouTube, 2015 yılında YouTube Kids uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu. Yalnızca çocuklar için uygun içeriklerin yer aldığı YouTube Kids uygulaması, çocuğunuzun internet deneyimi için son derece önemli. Çocuklar için zararlı içeriklerden arındırılmış Kids uygulamasında sadece çocuklar için uygun içerikler mevcut. Peki, YouTube Kids nedir, nasıl kullanılır ve güvenli midir gelin yakından bakalım!

YouTube Kids Nedir?

Google tarafından geliştirilen ve YouTube’un bir ürünü olan YouTube Kids, ilk olarak 2015 yılında ABD’de kullanıcılara sunulmuştur. 6 yıl sonra 23 Nisan 2021’de Türkiye’de kullanılabilir hale gelen YouTube Kids uygulaması, çocuklara uygun içerikler sunmayı amaçlamaktadır. Günümüz dünyasında çocuklar, internet dünyası ile hiç olmadığı kadar haşırneşir olmuşlardır. Bu durumun beraberinde getirdiği dezavantajları ortadan kaldırmak için YouTube Kids, son derece faydalı bir uygulamadır.

Dünyanın en popüler video platformu YouTube, içerisinde milyonlarca videoyu barındırmakta ve herkese hitap eden içerikler sunmaktadır. Bunların içerisinde çocuklar için uygun olmayan içerikler de olabilmektedir. YouTube Kids uygulaması bunun önüne geçerek sadece çocuklar için uygun içerikler sunar. Bu sayede çocuklar YouTube uygulamasının içerisinde güvenle gezinebilir. Ebeveynlerin aklında ise soru işareti kalmaz.

YouTube Kids uygulamasını anlattığımız yazımızın sonuna geldik. YouTube’un çocuklar için özel uygulaması hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir