Kapat
iPhone 14 Pro'da Görmek İstediğimiz Özellikler
Mobil 0

iPhone 14 Pro’da Görmek İstediğimiz Özellikler

Apple yeni iPhone modelini kullanıcılara tanıtmaya hazırlanırken iPhone 14 Pro’da görmek istediğimiz özellikler neler? İşte yeni iPhone’da olmasını istediklerimiz!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, her yılın ikinci yarısında yeni iPhone modellerini kullanıcıların beğenisine sunuyor. iPhone 13 modeli ile başarılı işlere imza atan şirket şimdilerde iPhone 14 modeli üzerinde çalışıyor. Yeni iPhone’un tanıtım tarihi yaklaştıkça kullanıcıların heyecanı ve ortaya çıkan bilgiler de artmaya devam ediyor. Bu yazımızda yeni iPhone modelinde olmasını istediğimiz özellikleri listeliyoruz.

iPhone 14 Pro’da Görmek İstediğimiz Özellikler

iPhone 14 Pro’da Görmek İstediğimiz Özellikler: Daha Gelişmiş Kamera

Apple’ın üretmiş olduğu akıllı telefonlar her zaman kamera özellikleri ile ön plana çıkıyor. iPhone modellerinin arka tarafında uzun süredir 12 MP sensör kullanıyor. Şirketin bu geleneğinin altında yatan sebep ise 4K videolar için en az 12 MP çözünürlüğünde bir kamera kullanma zorunluluğu. iPhone 6s ile hayatımıza giren bu durum iPhone 13 Pro Max modelinde dahi halen devam ediyor. Şirketin bir sonraki çözünürlük artışının 8K video çekebilme yeteneğine sahip iPhone modelinde olması bekleniyor.

iPhone’ların kamera çözünürlükleri noktasında yapılacak güncelleme iPhone 14 Pro ile gerçekleşebilir. Yeni iPhone’lar 8K video kaydı yapabilme özelliğine sahip olurlarsa kamera çözünürlükleri de yüksek ihtimalle artacaktır. Kamera kalitesini belirleyen tek unsur çözünürlük olmadığı için iPhone modellerinde 12 MP kamera ile de harika çekimler yapmak mümkün ancak daha fazlasına hayır demeyiz.

Titanyum Gövde

Apple, iPhone 6 ile yaşanan kasanın bükülme problemiyle tekrar karşılaşmamak için telefonlarında uzun süredir dayanıklı materyaller kullanmaya özen gösteriyor. 2017 yılında tanıtılan iPhone X modelinden bu yana iPhone modellerinde alüminyum ve cilalı paslanmaz çelik kullanılıyor. Paslanmaz çelik, üst düzey bir hissiyat sunsa da telefonu kılıfsız kullanan kişiler için çokça parmak izi tutuyor. iPhone 14 Pro’da titanyum gövde bu sorunları çözmekle kalmayıp telefonu önemli ölçüde hafifletebilir. Apple, titanyum gövdeyi halihazırda üst düzey Apple Watch modellerinde kullanıyor.

iPhone 14 Pro’da Görmek İstediğimiz Özellikler: MagSafe 2

MagSafe teknolojisi 2 yıl önce iPhone 12 ile tanıtıldı ve bu sürede herhangi bir gelişim göstermedi. Kablosuz şarj teknolojilerinin her geçen gün daha yetenekli hale geldiği günümüz teknoloji dünyasında MagSafe teknolojisinin de geliştirilmesi bir ihtiyaç haline geldi. Mevcut MagSafe teknolojisi 15W hızlı şarj sunarak yeterli performansı gösteriyor ancak daha iyisi her zaman tercih sebebidir.

Daha İnce Çerçeveler ve Çentiksiz Tasarım

2017 yılında tanıtılan iPhone X ile hayatımıza giren çentik, iPhone 13 modelinde küçülmekten ileriye gidemedi. Yeni iPhone modellerinde çentik konusunda bir iyileştirilme beklense de bunun standart modeller için geçerli olmayacağını hatırlatalım. Yeni iPhone 14 Pro’dan beklentimiz daha ince çerçevelere sahip olması ve artık çentiksiz tasarım ile sunulması.

Peki sizin yeni iPhone modelinden beklentileriniz neler? Sizi iPhone 14 Pro satın almaya teşvik eden yenilikler neler olurdu? Fikirlerinizi bizlerle yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir