Kapat
Google Pagespeed Nedir? Neden Önemli?
İnternet 0

Google Pagespeed Nedir? Neden Önemli?

Google’ın internet sitelerinin performans analizlerini yapmak için sunduğu Google Pagespeed nedir? Neden önemlidir? İşte cevabı!

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte internet siteleri pek çok kişi için hiç olmadığı kadar önem arz etmeye başladı. Yaygınlaşan internet siteleri ile birlikte kullanıcılar öğrenmek istedikleri konu hakkında bilgi edinirken işletmeler ise kendilerini insanlara tanıtma fırsatı buldu. Yaygınlaşan internet siteleri zamanın değerli hale gelmesi ile daha hızlı açılma zorunluluğunda kaldı. Bu da internet dünyası için performans kavramının ortaya çıkmasını sağladı. Tüm bunlar konuşulduğunda, internet sitelerinin performansını ölçümleyebilmek içinse Google Pagespeed ortaya çıktı. Google Pagespeed nedir, neden önemli işte cevabı!

Google Pagespeed Nedir? Neden Önemli?

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Google tarafından sunulan Pagespeed, internet sitesine sahip kişilerin dijital dünyadaki varlıklarının performansını ölçümleyebileceği bir araçtır. Pagespeed, internet sitelerini analiz eder ve sonucu kullanıcılara sunar. Masaüstü ve mobil için 100 üzerinden bir puanlamanın yapıldığı analiz sonucu, içerisinde düzeltilmesi gereken hataları da içerir.

Tamamen ücretsiz olan Pagespeed aracı ile sınırsız sayıda analiz yapmak mümkündür. Üstelik yalnızca kendi internet siteleriniz için değil diğer internet siteleri için de sorgulama yapabilirsiniz. Bu sayede sizinle aynı sektördeki rakip firmalara ait sitelerin eksiklerini görmek mümkündür. Günümüz dünyasında herkesin vakti çok değerli olduğu için insanlar ziyaret ettikleri internet sitelerinin yavaş açılmasını istemezler. Bu nedenle her sitenin olabilecek en kısa sürede açılması gerekmektedir.

Özetle; Google Pagespeed internet siteleri için performans analizi yapabileceğiniz bir araçtır. Bu aracı kullanarak kendinize veya başkalarına ait internet sitelerini kontrol edebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir