Kapat
iPhone 14 Fiyatı iPhone 13 ile Aynı Olabilir!
Haberler 0

iPhone 14 Fiyatı iPhone 13 ile Aynı Olabilir!

Apple, yeni iPhone 14 modelinde sabit fiyat politikasını uygulamaya devam edebilir. iPhone 14 fiyatı ne olacak? İşte cevabı!

ABD’li teknoloji devi Apple, yeni iPhone serisi için çalışmalarına devam ediyor. iPhone 13 ile büyük beğeni toplayan şirket, şimdilerde iPhone 14 modelini kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. iPhone 14 çalışmaları devam ederken sızıntılar ve iddialar ise ardı arkası kesilmeksizin gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir iddia, iPhone 14’ün iPhone 13 ile aynı fiyata sahip olacağını söylüyor. İşte o iddianın ayrıntıları!

iPhone 14 Fiyatı iPhone 13 ile Aynı Olabilir!

Güney Kore merkezli blog sitesi Naver’de paylaşımlarda bulunan yeux1122 isimli kullanıcı ABD’li teknoloji devinin yeni akıllı telefon modelinde fiyat artışına gitmeyeceğini iddia ediyor. Dünya çapında akıllı telefon pazarı satışların düşmesi nedeniyle kötü bir dönem geçiriyor. Bunun farkında olan Apple’ın pastadan daha çok pay alabilmek için yeni iPhone modelinde fiyat artışına gitmeyebileceği söyleniyor.

Apple, akıllı telefon pazarında artan üretim maliyetleri ve devam eden tedarik zinciri problemleri ile karşı karşıya. Bu durum akıllı telefon devini zorlasa da iddialar fiyatlandırmanın üst düzey yönetim tarafından kesinleştiği yönünde. Eğer iddialar doğru çıkarsa iPhone 14, yurt dışında 799 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulabilir. Sabit fiyat politikasının ülkemizde geçerliliğini koruyup koruyamayacağı ise bilinmiyor.

ABD’nin en önemli teknoloji şirketlerinden Apple, akıllı telefon pazarının oyun kurucuları arasında yer alıyor. iPhone serisi akıllı telefonları ile çok sevilen şirket, son yıllarda sabit fiyat politikası ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. iPhone 13 modelinde de iPhone 12’nin fiyatlarını kullanan Apple, bu modelde de seriyi devam ettirirse iki yıl üst üste fiyat artışı yapmamış olacak. Dünya çapında artan enflasyon, hammadde ve üretim fiyatlarına rağmen şirketin bu hamlesi takdire şayan.

Apple’ın iPhone 14 modelinde sabit fiyat politikasını sürdürebilmesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi ise iPhone 14 ve iPhone 14 Max/Plus’ın A15 Bionic çipi ile gelecek olması. Bu da şirketin giriş seviye iPhone modelinde daha güçlü bir işlemci kullanmayacağı anlamına geliyor. iPhone 14 Plus ve iPhone 14 Pro modellerinin fiyatlandırmaları hakkında ise pek bilgi bulunmuyor. iPhone 14’ün her sene olduğu gibi bu yıl da eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir