Kapat
Microsoft Swiftkey App Store'dan Kaldırılıyor!
Haberler 0

Microsoft Swiftkey App Store’dan Kaldırılıyor!

Microsoft’un popüler klavye uygulaması Swiftkey App Store’dan kaldırılıyor! Peki kullanıcılar şimdi ne yapacak?

ABD’li teknoloji devi Microsoft, adını tüm dünyaya Windows işletim sistemi ile duyursa da şirketin pek çok farklı hizmeti bulunuyor. Microsoft, kullanıcılarına mobil çözümler de sunuyor. 2016 yılından beridir Microsoft çatısı altında faaliyet gösteren Swiftkey, kullanıcılara farklı bir klavye deneyimi sunuyor. Android kullanıcılarının gözde uygulaması, iOS’aysa veda ediyor.

Microsoft Swiftkey App Store’dan Kaldırılıyor!

2014 yılında iOS 8’in tanıtılmasıyla birlikte iOS kullanıcıları artık üçüncü parti klavyeleri kullanma imkanına erişti. Popüler klavye uygulaması Swiftkey, hem Android hem de iOS kullanıcılar tarafından severek kullanılıyordu. Android ve Windows için geliştirilmeye devam edilen uygulama 1 yıldan uzun süredir iOS için güncelleme almıyordu. Kaderine terk edilen uygulama için üzücü haber geldi.

Microsoft, 5 Ekim itibariyle Swiftkey uygulamasının App Store’dan kaldırılacağını resmi olarak açıkladı.  Swiftkey’i kullanan kişilere teşekkür eden şirket, kullanıcı verilerinin bu süreçten sonra nasıl kullanacağını da uygulamanın internet sitesinde paylaştı. Swiftkey’in ürün yönetimi direktörü koltuğunda oturan Chris Wolfe, Swiftkey’i yükleyen kişilerin uygulamayı kaldırmadıkları ya da cihaz değiştirmedikleri sürece kullanmaya devam edebileceklerini açıkladı.

iOS için Swiftkey desteğinin kesilmesi ile birlikte popüler klavye uygulamasını bundan sonraki süreçte sadece Android ve Windows platformlarında görebileceğiz. Peki siz Swiftkey’in uygulama marketinden kaldırılacak olması ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce iPhone’lar için en iyi klavye uygulaması hangisi?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir