Kapat
iPhone Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?
iOS 0

iPhone Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Galerinizde görünmesini istemediğiniz fotoğraflarınızı gizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte iPhone fotoğraf gizleme hilesi!

Apple, iPhone için geliştirilen iOS işletim sistemini düzenli olarak güncellemeye, güvenlik açıklarını kapatmaya ve kullanıcılara yeni özellikler sunmaya devam ediyor. iOS 14 ve iPadOS 14 ile hayatımıza giren fotoğraf gizleme özelliği, iOS 16 ile artık daha güvenli. Apple, bazı fotoğrafların galeride görünmesini istemeyen kişiler için fotoğraf gizleme imkânı sunuyor. Peki, nasıl?

iPhone Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır?

Apple, iOS 14 ile birlikte kullanıcılara fotoğraflarını gizleme seçeneği sunuyor. Özel fotoğraflarını galeride bulundurmak istemeyen kullanıcılar, fotoğraf gizleme seçeneği sayesinde istedikleri fotoğrafları özel bir alana taşıyabiliyor. iOS 16 ile bu gizli alana artık şifre ile girme seçeneği de mevcut. Bu sayede fotoğraflarınız her zamankinden daha güvende.

  1. Fotoğraflar uygulamasını açın.
  2. Gizlemek istediğiniz fotoğrafları seçin.
  3. Seçim işlemini tamamladıktan sonra Paylaş seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan menüden Gizle seçeneğine dokunun.
  5. Fotoğrafı Gizle butonuna dokunun ve işlemi tamamlayın.
  6. İşte bu kadar!

iPhone ile fotoğraflarınızı gizlemek işte bu kadar kolay. Eğer bir iPad sahibiyseniz, iPadOS 14 ve üzeri işletim sistemine sahip tabletinizde de aynı işlemleri yaparak fotoğraflarınızı kolayca gizleyebilirsiniz. Gizlediğiniz fotoğraflara Albümler’e tıklayarak sayfanın en altında bulunan Gizli seçeneğinden ulaşabilirsiniz.

iOS 14 ve iOS 15 sürümlerinde gizli alanın şifre ile korunmadığını unutmayın. Telefonunuz kötü amaçlı kişilerin eline geçtiğinde gizli fotoğraflarınız kolayca görüntülenebilir. Daha fazla güvenlik için iPhone’unuzu iOS 16 sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir