Kapat
iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?
iOS 0

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

iPhone’umun garantisi ne zaman bitecek diye merak edenlere iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır işte cevabı!

ABD’li akıllı telefon üreticisi Apple, iPhone modelleri ile sektörün önde gelen isimleri arasında yer alıyor. Amiral gemisi akıllı telefonlar üreten şirketin sunduğu ürünler performansı ve kalitesi ile ön plana çıkıyor. Apple telefonlar ile özdeşleşen bir diğer konu ise garanti oluyor. Apple, uzun yıllardır başarılı garanti politikası ile takdir ediliyor.

iPhone kullanıcıları telefonları arızalandığında ya da farklı bir durum olduğunda Apple ve Apple’a bağlı yetkili servislerden destek alabiliyor. Başarılı garanti politikası ile sevilen şirketin kullanıcıları da bu konuda oldukça huzurlu. Ama telefonumun garantisi ne zaman bitiyor? İşte siz de bunu merak ediyorsanız cevabı bu yazıda!

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple, Türkiye’de diğer pek çok elektronik üründe olduğu gibi akıllı telefonlar için de 2 yıl garanti sunmaktadır. Garanti kapsamı donanım kapsamı ve teknik destek olmak üzere iki ayrı başlığa ayrılmaktadır. iPhone garanti sorgulama iPhone’unuzdan ya da internet tarayıcınızdan gerçekleştirilebilir.

iPhone Üzerinden Garanti Sorgulama

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Genel seçeneğine dokunun.
 3. Hakkında seçeneğine dokunun.
 4. Kapsam seçeneğine dokunun.
 5. Açılan sayfada kalan garanti sürenizi ve garanti kapsamınızı öğrenebilirsiniz.
 6. İşte bu kadar!

İnternet Sitesi Üzerinden Garanti Sorgulama

 1. Bilgisayarınızdan ya da telefonunuzdan internet tarayıcısını çalıştırın.
 2. Buraya tıklayarak Apple’ın Garanti Kapsamını Denetle sayfasını açın.
 3. Açılan sayfada ilgili alana telefonunuzun seri numarasını yazın.
  1. Telefonunuzun seri numarasını bilmiyorsanız telefonunuzdan Ayarlar uygulamasını açın ve Genel > Hakkında yolunu takip edin. Seri numaranız bu sayfada yer alıyor olacaktır.
  1. Telefonunuza erişiminiz yoksa cihazınızın seri numarası kutuda yazıyor olacaktır. Telefonunuzun kutusunun arka tarafında yer alan etiketlerden seri numarasına ulaşabilirsiniz.
 4. İşte bu kadar!

iPhone kullanıcılarının kalan garanti sürelerini ve garanti kapsamını öğrenmeleri işte bu kadar kolay! Peki siz garanti sorgulama için hangi yöntemi tercih ediyorsunuz? Cevabınızı bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın! Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek hoşça kalın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir