Kapat
Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?
Uygulama Çözümleri 0

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da diğer kişilerin sizin aktiflik durumunuzu görmesinden şikayetçi misiniz? Instagram son görülme kapatma nasıl yapılır işte cevabı!

Pek çok sosyal medya platformu gibi Instagram’da da kullanıcıların aktiflik durumları yani son görülmeleri takip ediliyor ve diğer kullanıcılarla paylaşılıyor. Bu sayede kullanıcıların mesajlaştığı kişilerin en son ne zaman aktif olduğunu öğrenmelerine imkân sağlanıyor. Ancak bu özellik pek çok kişi tarafından hoş karşılanmıyor. Eğer siz de o kişilerden biriyseniz yazımız tam size göre!

Instagram Son Görülme Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da aktiflik durumunuzu diğer kullanıcılardan gizlemek son derece kolaydır. Bunun için birkaç adımda ilgili ayarı değiştirmeniz yeterli olacaktır. Peki nasıl mı?

  1. Instagram uygulamasını açın.
  2. Ekranın alt kısmında yer alan profil simgesine dokunun.
  3. Sağ üstte yer alan menü simgesine dokunun.
  4. Açılan menüden Ayarlar’a dokunun.
  5. Ayarlar sayfasından Gizlilik’e dokunun.
  6. Etkileşimler menüsünden Hareket Durumu seçeneğini seçin.
  7. Son görülmenizi kapatmak için ayarı pasif konuma getirin.
  8. İşte bu kadar!

Instagram son görülmenizi kapattığınızda diğer kişiler sizin uygulamaya en son ne zaman girdiğinizi bilemez. Şu anda aktif olup olmadığınız bilgisi de yine bu ayar ile karşı tarafa gösterilmeyecek bilgilerden bir tanesidir. Son görülmesini tekrar açmak isteyen kişiler işlemleri takip ederek son adımda bulunan ayarı aktif duruma getirebilirler.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir