Kapat
Shopier Nedir? Shopier ile Satış Nasıl Yapılır?
İnternet 0

Shopier Nedir? Shopier ile Satış Nasıl Yapılır?

İnternetten satış yapmaya başlamak isteyenler için biçilmiş kaftan Shopier nedir? Nasıl kullanılır? Güvenli mi? Mantıklı mı? İşte tüm sorularınızın cevabı!

Pandemi ile hiç olmadığı kadar önem kazanan e-ticaret sektörü günden güne büyümeye devam ediyor. Teknolojinin yaygınlaşması ile popülerleşen e-ticaret sektörü, önlenemez bir yükselişe ev sahipliği yapıyor. Sektör büyürken yeni işletmeler de dijital dünyadaki yerini almak ve satışlarını internete taşımak istiyor. E-ticarete başlamak isteyen pek çok kişinin ilk tercihlerinden bir tanesi ise yerli bir girişim olan Shopier oluyor. Peki, Shopier nedir?

Shopier Nedir?

Shopier, alıcı ile satıcıyı buluşturan ve alışverişlerine uygun zemin hazırlamayı amaçlayan yerli e-ticaret çözümüdür. Shopier Değer Teknoloji A.Ş. tarafından geliştirilen Shopier, 2012 yılında Sabancı Üniversitesinin öğrencileri tarafından tasarlanmıştır. Bireysel olarak ürün satışı yapmak isteyenlerin sıkça tercih ettiği platform, kurumsal satıcılar tarafından da kullanılabilmektedir. Shopier’de pek çok satıcı ürünlerini listelemekte ve müşterilerine bu kanal aracılığıyla satış yapmaktadır.

Shopier, satış yapmak isteyen kullanıcılara geniş imkanlarla ürünlerini tanıtma imkânı sunarken ürün satın almak isteyen kullanıcılara ise güvenli alışveriş imkânı sunmaktadır. Bu internet sitesinde ürünlerinizi satışa sunmak için teknik bilgiye ya da yatırıma ihtiyacınız yoktur. Tek yapmanız gereken Shopier üyeliğinizi oluşturmak ve ürünlerinizi sisteme yükleyerek müşterilerinizle paylaşmaktır.

Shopier Nasıl Kullanılır?

Shopier’i bireysel ve kurumsal kullanıcılar kullanabilir. Shopier’de üyelik oluştururken şirket olma şartı aranmaz. Ancak fatura kesmek ve vergi ödeyerek hem devlete hem müşterilerinize karşı görevinizi yerine getirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Shopier’i kullanmaya başlamak için yapmanız gerekenler şunlardır:

  1. Shopier’in resmi internet sitesini açın.
  2. Sitenin sağ üstünde bulunan Ücretsiz Üye Ol butonuna tıklayın.
  3. Açılan sayfada istenilen bilgileri doldurun ve hesabınızı oluşturun.
  4. Banka bilgilerinizi girin.
  5. Satacağınız ürünlerle ilgili bilgileri girin.
  6. Başvurunuzu tamamlayın ve süreci takip edin.
  7. Üyeliğiniz onaylandıktan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz!

Shopier’de satış yapmaya başlamak işte bu kadar kolay. Shopier, pazaryerleri ile benzer olarak komisyon modeli ile çalışmaktadır. Komisyon oranları %2,99’dan başlayarak satış hacminize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kesin komisyon miktarı hesabınız onaylandıktan sonra belirlenecektir. Shopier ile satış yapan kullanıcılar avantajlı fiyatlarla kargo gönderme imkanlarından da faydalanabilir.

Shopier Güvenli Mi? Kullanmak Mantıklı Mı?

Shopier, üstlendiği alıcı ile satıcıyı buluşturma görevini uzun yıllardır aktif olarak sürdüren bir internet sitesidir. Satıcılar ve alıcılar için sunduğu avantajlar ile hem alıcı hem de satıcı için son derece güvenlidir. Shopier’de alıcı ve satıcının hakları korunduğu gibi güvenlik de ön plandadır. Buna bağlı olarak Shopier’e girdiğiniz kart bilgileri gibi özel veriler güvendedir. Herkes Shopier’i güvenle kullanabilir.

Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi Shopier’i kullanmanın mantıklı olup olmadığıdır. Shopier, e-ticarete yeni başlayan ve süreci kolayca yönetmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Kendinize ait e-ticaret sitesinin ve Shopier’in birbirine karşı avantajlı ve dezavantajlı özellikleri vardır. Burada seçim bütçeniz, dijital operasyonlara ayırdığınız çalışmalarınız gibi hususlarla doğrudan bağlantılıdır. Ancak kendinize ait bir internet sitesi uzun vadede daha avantajlı olabilir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir