Kapat
Huawei'nin Katlanabilir Telefonu Huawei Mate X3 Geliyor!
Haberler 0

Huawei’nin Katlanabilir Telefonu Huawei Mate X3 Geliyor!

Bir dönemin parlayan akıllı telefon üreticisi Huawei’nin katlanabilir telefonu Huawei Mate X3 geliyor! İşte aralık ayında tanıtılması beklenen o cihaz!

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, ABD ile yaşanan gerilimin ardından Google ürünlerine erişiminin yasaklanması ile tanınıyor. Yakın tarihin parlayan akıllı telefon üreticisi bugünlerde yeni işletim sistemi HarmonyOS ile daha sakin bir dönem geçiriyor. Yeni ürünler geliştirmeye devam eden şirket yeni katlanabilir telefonunu kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. İşte Huawei’nin aralık ayında tanıtılması beklenen Mate X3 katlanabilir telefonu hakkında bilinenler!

Huawei Mate X3 Geliyor!

Şirkete yakın kaynakların iddialarına göre Huawei, aralık ayında Freebuds 5 model kablosuz kulaklığı ile yeni katlanabilir telefonu Mate X3’ü piyasaya sürecek. Katlanabilir telefon dünyasında yeni olmayan Huawei, yeni modelde Mate X2’nin üzerine geliştirmeler yapabilir. Cihazın fiyatının geliştirmelere rağmen Mate X2’den daha uygun olması bekleniyor.

Mate X3 modelinde kullanılacak yeni menteşe sistemi ile ekrandaki kırışıklığın en aza indirilmesi bekleniyor. Mate X3, selefi ile benzer şekilde içe doğru katlanan ekrana sahip olacak.  Daha ince ve daha dayanıklı olması beklenen telefon, şirketin en güçlü katlanabilir telefon modeli olacak.

Dünyanın en büyük ülkelerinden Çin, pek çok elektronik ürünün de üretim merkezi. Bu yılın ilk yarısında %70 artışla 1,1 milyon adet katlanabilir akıllı telefon sevkiyatı yapan ülkede Huawei, %63,6’lık pazar payıyla iç pazarın en büyük akıllı telefon üreticisi. Bu da gelecekte Huawei’den başarılı katlanabilir telefon modelleri görebiliriz demek.

Huawei Mate X3’ün teknik özellikleri hakkında henüz basına yansıyan pek bilgi yok. Aralık ayının yaklaşması ile Mate X3 hakkındaki sızıntıların artması ve cihazın daha açık şekilde ortaya çıkmasını bekliyoruz. Peki sizin Huawei’nin yeni katlanabilir telefonundan beklentiniz neler? Huawei neyi yapsa Mate X3’ü almanız için sizi ikna eder?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir