Kapat
YouTube Altyazı Tipi Ayarı Nasıl Yapılır?
Uygulama Çözümleri 0

YouTube Altyazı Tipi Ayarı Nasıl Yapılır?

Duyma engelli kişiler için YouTube altyazı tipi ayarı nasıl yapılır? İşte birkaç adımda YouTube’da altyazıları etkinleştirme ve ayarlama!

Dünyanın en popüler video izleme platformu YouTube, duyma engelli kişiler için videolarda altyazı imkânı sunmaktadır. Platformdaki videolara altyazılar video sahibi tarafından ya da YouTube tarafından eklenebilmektedir. Bu sayede duyma engelli vatandaşlar ve yanı sıra hoparlörü bozuk olan kişiler videonun sesini açmadan içeriği izleyebilir ve anlayabilirler. Bu yazımızda YouTube’da altyazılar nasıl açılır, altyazı tipi ve boyutu değiştirme nasıl yapılır adım adım anlatıyoruz!

YouTube Altyazı Tipi Ayarı Nasıl Yapılır?

YouTube’da altyazı seçenekleri videonun ayarlar kısmında yer alıyor. Kullanıcılar birkaç adımda altyazıları etkinleştirebiliyor ve stillerini kendilerine uygun şekilde değiştirebiliyor. Peki nasıl mı?

  1. YouTube uygulamasını açın.
  2. İzlemek istediğiniz videoya tıklayın.
  3. Oynatıcının üzerine gelin ve sağ altta yer alan çark simgesine tıklayın.
  4. Altyazılar seçeneğine tıklayın.
  5. Bu kısımda listede yer alan dil seçeneklerinden bir tanesine tıklayarak altyazı özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Altyazıları devre dışı bırakmak istiyorsanız Kapalı seçeneğine tıklayabilirsiniz.
  6. Altyazı ayarlarını düzenlemek içinse sağ üstte bulunan Seçenekler yazısına tıklayın.
  7. Açılan seçeneklerden yazı fontunu, rengini, boyutunu ve daha pek çok ayarı düzenleyebilirsiniz.
  8. İşte bu kadar!

YouTube altyazı tipi ayarları ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız yaşadığınız problemi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir