Kapat
iPhone 11 Pro Her Zaman Açık Ekran Kapatma
iOS 0

iPhone 11 Pro Her Zaman Açık Ekran Kapatma

Apple’ın yeni özelliği her zaman açık ekran nasıl kapatılır? İşte iPhone 11 Pro her zaman açık ekran kapatma nasıl yapılır sorusunun cevabı!

Apple’ın yeni amiral gemisi modeli iPhone 11 Pro, uzun süredir merakla beklenen Always On yani her zaman açık ekran özelliği ile birlikte geliyor. Şirket, yeni akıllı telefon modelinde bu özellik için özel bir çalışma yapıyor. iPhone 11 Pro, içerisine yerleştirilen donanımlar yardımıyla Always On özelliğini açtığınızda ekranın yenileme hızını 1 Hz’e kadar düşürebiliyor. Bu, telefonun pil ömrü için son derece önemli bir adım. Ancak yine de herkes bu özelliği kullanmak istemeyebilir. Peki, iPhone 11 Pro’nun Always On özelliği nasıl kapatılır?

iPhone 11 Pro Her Zaman Açık Ekran Kapatma

iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde sunulan her zaman açık ekran özelliği, Apple’ın geliştirmiş olduğu yeni bir ProMotion teknolojisinden faydalanıyor. iPhone 14 Pro, ekranı kilitlediğinizde tazeleme hızını 1 Hz’e kadar düşürüyor ve ekranı karartıyor. Ancak bu az da olsa pil ömrünüzü etkilemeyi engelleyemiyor.

Her zaman açık ekran özelliğini etkinleştirmek ekranınızın tüm gün açık kalması anlamına geliyor. Bu da OLED panel kullanan iPhone’lar için son derece önemli bir risk teşkil ediyor. Ekran yanığı oluşmasına oldukça müsait olan OLED panellerde bir görüntünün uzun süre ekranda kalması bunun sonsuza kadar ekranınızda kalmasına neden olabilir.

Ancak tüm bunlara rağmen her zaman açık özelliği hala kullanılmaya değer ve tercih edilesi. Herkesin fikrine saygı duyuyor ve Always On özelliğini kapatmak isteyenler için nasıl yapabileceklerini açıklıyoruz:

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Ekran ve Parlaklık seçeneğine dokunun.
  3. Açılan sayfada Her zaman açık özelliğini bulun ve pasif konuma getirin. Özelliği açmak istiyorsanız aktif konuma getirebilirsiniz.
  4. İşte bu kadar!

iPhone 14 Pro’da her zaman açık ekran özelliğini kapatmak OLED yanıklarının önüne geçmenin yanı sıra pil performansınızı da önemli ölçüde iyileştirecektir. Eğer daha uzun kullanım süreleri elde etmek istiyorsanız Always On, başlıca kapatmanız gerekenlerden bir tanesi.

Peki siz her zaman açık özelliğini kullanıyor musunuz? Sizce Always On kullanışlı bir özellik mi? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir