Kapat
Netflix Türkiye Fiyatlarına Zam Yaptı: Evet Bir Kez Daha...
Haberler 0

Netflix Türkiye Fiyatlarına Zam Yaptı: Evet Bir Kez Daha…

Nisan ayındaki büyük zamdan sonra yine Netflix Türkiye fiyatlarına zam yaptı! İşte Netflix’in yeni fiyatlandırması!

Kaliforniya merkezli dijital içerik platformu Netflix, dünyanın en büyük video akış servislerinin başında geliyor. Türkiye, ABD, Brezilya, Hollanda, Hindistan, Japonya ve Güney Kore’de ofisleri bulunan şirket, birkaç ülke hariç tüm dünyada aktif olarak kullanılıyor. Haziran 2022 itibariyle Netflix’in dünya genelinde 220 milyondan fazla ücretli abonesi bulunuyor. Şirket, son dönemde üye kaybı yaşarken çeşitli yeni özellikler deniyor ve zam yapmaktan da vazgeçmiyor.

Netflix Türkiye Fiyatlarına Zam Yaptı: Evet Bir Kez Daha…

Netflix, en son nisan ayında büyük bir zam gerçekleştirmiş ve fiyatlarını ciddi ölçüde arttırmıştı. Nisan ayında gerçekleştirilen zam ile Temel Plan 37,99 TL, Standart Plan 57,99 TL, Özel Plan ise 77,99 TL olmuştu. Bir süredir abone kaybı yaşayan şirket Türkiye’deki fiyatlarını ikinci defa arttırma yoluna gitti. Gerçekleştirilen yeni zam ile birlikte Netflix fiyatları oldukça artmış oldu.

Netflix’in yapmış olduğu yeni zam ile birlikte Temel Plan 45,99 TL, Standart Plan 69,99 TL, Özel Plan ise 93,99 TL oldu. Artık 4K + HDR çözünürlükte, aynı anda 4 cihazdan içerik izlemek isteyen kişilerin 93,99 TL ödemesi gerekecek. 2022 yılında kabul edilmesi zor olan 480p çözünürlüğe sahip temel plan ise 45,99 TL’den satılacak. Şu anda Netflix’in en ideal paketi olarak görünen Standart Plan’a ise 69,99 TL ödeyerek sahip olmak mümkün olacak.

Netflix’in bir süredir reklamlı üyelik paketleri sunacağı yönünde haberler gelmeye devam ediyor. Şirket henüz bu konuda bir açıklama yapmazken ilerleyen süreçte reklamlı üyelik seçenekleri görmek mümkün olabilir. Yapılan yeni zam ile birlikte reklamlı üyelik paketlerinin daha cazip hale getirilmek isteniyor olması da muhtemel. Şirketin bu noktada nasıl bir yol izleyeceğiniz zaman gösterecek.

Netflix, 2022 yılında Türkiye fiyatlarına iki kez zam yaptı. Şirketin bu yılı tekrar bir fiyat artışı yapmadan kapatması bekleniyor. Bir sonraki zammın ne zaman olacağı ise merak konusu. Peki siz Netflix’i yeni fiyatlandırmalar ile kullanmaya devam edecek misiniz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir