Kapat
Blog Sahiplerine Para Kazandıran Google AdSense Nedir?
İnternet 0

Blog Sahiplerine Para Kazandıran Google AdSense Nedir?

Google’ın blog sahiplerine para kazandıran popüler reklam servisi Google AdSense nedir? İşte herkesin anlayacağı şekliyle cevabı!

ABD’li teknoloji devi Google, arama motoru ile tanınmış olsa da şirketin pek çok farklı servisi bulunuyor. Adeta internet dünyasına hükmeden Google, internetin her alanında söz sahibi. Şirketin en önemli ürünlerinden bir tanesi ise neredeyse internetin tamamında aktif olarak kullanılan reklam servisi. Google AdSense adıyla tanıdığımız platform, her gün dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara devasa ödemeler yapıyor. Peki, nedir bu Google AdSense?

Google AdSense Nedir?

İlk olarak Haziran 2003’de piyasaya sunulan Google AdSense, reklamverenleri ve internet sitesi sahiplerini bir araya getiren bir reklam servisidir. Google çatısı altında geliştirilen ve sunulan proje, bugün pek çok internet sitesinde aktif olarak kullanılmakta. AdSense’in bu denli popüler olmasının sebebi ise sunduğu harika ücretlendirme sistemi ve çeşitli avantajlar.

Kullanıcılara faydalı içerikler üreten ve bunun için büyük uğraşlar sarf eden blog yazarlarının en önemli gelir kapılarından bir tanesi olan AdSense, blog yazarlarının en önemli yardımcısı. Blog siteleri başta olmak üzere pek çok farklı türdeki internet sitesinde kullanılan AdSense’i kimi kurumsal sitelerde görmek dahi mümkün.

AdSense’in bir diğer fayda sağladığı grup ise reklamverenler. AdSense, reklamverenlerin kendi bütçeleri doğrultusunda dilediğince reklam vermesine izin veren harika bir ücretlendirme politikasına sahip. Bu sayede bütçe fark etmeksizin herkesin pazarlama için AdSense’i kullanması mümkün. Tek yapmanız gereken bir AdSense hesabı oluşturmak, reklam ve bütçe ayarlamalarınızı yapmak. Ardından reklamlarınız kısa süre içerisinde hedef kitleniz için en doğru kaynaklarda yayınlanmaya başlayacaktır.

İşte Google AdSense, işletme sahiplerinin reklamlarını kullanıcılara sunmasını, internet sitesi sahiplerinin ise reklam yayınlayarak gelir elde etmesini sağlayan bir reklam servisidir.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir