Kapat
iOS 16.0.3 Güncellemesi Yayınlandı: Yeni Sürüm Neler Sunuyor?
Haberler 0

iOS 16.0.3 Güncellemesi Yayınlandı: Yeni Sürüm Neler Sunuyor?

Apple’ın iOS 16.0.3 güncellemesi yayınlandı! İşte iPhone 14 serisi için önemli hata gidermelerini içeren o sürümün ayrıntıları!

Apple, 2022 yılının haziran ayında duyurduğu ve eylül ayında kullanıma sunduğu iOS 16’yı geliştirmeye devam ediyor. Henüz yolun başında bir işletim sistemi iOS 16, kullanıcıların sıklıkla şikâyet ettiği sorunlar içeriyor. Apple ise kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda işletim sistemini geliştirmeye çalışıyor. iOS 16’nın hala pek çok sorunu çözülememiş olsa da bir kısmının giderildiği iOS 16.0.3 sürümü kullanılabilir. Peki, yeni iOS güncellemesi beraberinde neleri getiriyor?

iOS 16.0.3 Güncellemesi Yayınlandı

Apple’ın yayınlamış olduğu en yeni sürüm olan iOS 16.0.3, iOS 16 işletim sistemine sahip iPhone telefonlara yüklenebiliyor. Güncelleme ile yapılan iyileştirmeler ise şu şekilde:

  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde yaşanan aramaların ve uygulama bildirimlerinin gecikmesi ya da hiç gelmemesi sorunu çözüldü.
  • iPhone 14 modelinde yaşanan CarPlay ile yapılan telefon görüşmelerinde mikrofonun ses seviyesinin düşük olması sorunu çözüldü.
  • iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde yaşanan Kamera uygulamasının açılışında ya da modlar arası geçişlerde yaşanan yavaşlık problemi giderildi.
  • Mail uygulamasının hatalı bir e-posta aldıktan sonra başlatılırken hata vermesi sorunu giderildi.

iOS 16 kullanıcılarının en çok şikâyet ettiği konuların başında gelen pil tüketimi sorunlarına ise bu güncellemede değinilmedi. iOS 16.0.3 sürümünün pil tüketimi performansı ilerleyen günlerde kullanıcılardan gelen geri bildirimler ile belli olacak. Sorunun tam anlamıyla çözülmesini isteyen kullanıcıların ise biraz daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor. Apple, yeni özellikler sunacak iOS 16.1 betası üzerine çalışmaya devam ediyor.

iOS 16.0.3 sürümünü yüklemek isteyen iPhone kullanıcılarının Ayarlar uygulamasına giderek Genel ve Yazılım Güncelleme yolunu takip etmesi gerekiyor. iPhone 8 ve sonraki tüm güncel iPhone modelleri iOS 16.0.3 güncellemesini cihazlarına yükleyebilir.

Peki siz yeni iOS sürümü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce iOS 16 ne zaman tüm sorunlarından arınmış, kararlı bir sürüm haline gelecek? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir