Kapat
Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?
Uygulama Çözümleri 0

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Instagram silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır? İşte çoğu kişinin bilmediği sildiğiniz mesajları geri getirmenizi sağlayacak o yöntem!

Meta Inc. Şirketinin sahip olduğu Instagram, 1 milyar aylık aktif kullanıcı ile dünyanın en popüler sosyal medya platformları arasında başı çekiyor. Her gün milyonlarca kullanıcıya hizmet veren sosyal medya uygulaması, sadece fotoğraf paylaşmanın yanı sıra pek çok işlevsel özelliği de beraberinde getiriyor. Diğer pek çok sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram kullanıcılarının da en çok kullandığı özelliklerin başında mesajlaşma imkânı geliyor.

Kullanıcılar, sosyal medya uygulamaları üzerinden mesajlaşmayı çok seviyor. Instagram, Facebook ve Twitter’ın mesajlaşma özelliği sayesinde çoğu zaman WhatsApp gibi mesajlaşma uygulamalarına gerek dahi kalmıyor. Tüm mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi Instagram’da da sohbeti silme özelliği bulunuyor. Bazen sildiğimiz bir sohbeti geri getirmemiz gerektiğinde ne yapacağımızı bilemiyoruz. Bu yazımızda Instagram silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır adım adım açıklıyoruz!

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Instagram’da silinen mesajları geri getirmek için ilk olarak bir bilgisayara ihtiyacınız var. Bilgisayarınız üzerinden Instagram hesabınıza giriş yapmalı ve şu adımları takip etmelisiniz:

 1. Instagram’ın internet sitesi sürümüne giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan profil simgesine tıklayın ve açılan menüden Profil seçeneğine tıklayın.
 2. Açılan sayfada kullanıcı adınızın sağ tarafında bulunan Profili düzenle butonuna tıklayın.
 3. Sol menüde bulunan Gizlilik ve güvenlik seçeneğine tıklayın.
 4. Veri İndirme başlığının hemen altında yer alan İndirme Talep Et seçeneğine tıklayın.
 5. Açılan sayfada ilgili alana e-posta adresinizi yazın ve Bilgi Formatı olarak HTML seçin. İleri butonuna tıklayın.
 6. Şifrenizi girin ve İndirme Talep Et butonuna tıklayın.
 7. İşlemler başarıyla tamamlandığında İndirme Talebi Gönderildi başlıklı bir sayfa açılacaktır. Bu sayfayı gördüğünüzde veri indirme talebiniz başarıyla alındı demektir. Instagram, talep etmiş olduğunuz kişisel verilerinizi hazırlayacak ve en geç 14 gün içerisinde belirtmiş olduğunuz e-posta adresine gönderecektir.
 8. Verileriniz e-posta adresinize gönderildiğinde linkte tıklayarak indirme işlemini başlatın.
 9. İndirdiğiniz dosyayı açın ve messages klasörünü bulun.
 10. Messages klasörünün içerisinden mesajlaştığınız kişiyi bulun ve HTML formatındaki sohbeti açın.
 11. Dosyanın içerisinden mesajları arayın.

Eğer kısa süre önce sildiğiniz bir mesajı arıyorsanız aradığınızı burada bulmanız mümkün. Mesajlarınız burada görüntülenmiyorsa artık onlara sonsuza kadar ulaşmanız pek mümkün görünmüyor. O nedenle sildiğiniz bir mesajı kurtarmak için acele etmenizde fayda var.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir