Kapat
instagram sonradan yeni konum ekleme
İnternet 0

Instagram’a Sonradan Konum Ekleme 2018

Instagram son yılların en çok kullanılan uygulamalarından birisidir. Bunun gerekliliği olarak birçok işletme kendileri için yeni bir instagram hesabı açarak kampanyalarını, menülerini bu uygulama üzerinden takipçileri ile paylaşmaktadır. Ancak eğer yeni bir işletme açmış olan kişiler, instagram’a sonradan konum eklemek istiyor. Çünkü eğer başka birisi eklemediyse instagramda buranın konumu gözükmeyecektir.

Peki Instagram’a Sonradan Yeni Konum Nasıl Eklenir?

Instagram’a yeni konum eklemek için mevcut yeriminizin tam adresini bilmemiz gerekmektedir. Sonrasında Google Haritalar için ekleme talebi göndermeliyiz. Eğer bir işletme konumu ekleyeceksek, Google Business tarafından eklenmesi gerekmektedir. Bu sayede işletmemize gelen kişiler Google üzerinden de hizmetimizi değerlendirip yorum yapabileceklerdir. Ancak bu olay biraz uzun zaman alıyor, çünkü adres onayı için Google tarafından posta yoluyla gönderilen bir pin kodunu girmemiz gerekecektir. Yaklaşık 7-15 gün arasında bu bize ulaşmaktadır ve ücretsiz bir olaydır. Bazı siteler hizmet bedeli altında ücretlendirebilmektedir.

Instagram Yeni Konum Eklemenin Kolay Yolu

Instagram’a 2018 yılında yeni konum eklemenin kolay yolu ise burada anlatılmıştır. Siz de öncelikle Facebooktan bir konum paylaştıktan sonra otomatik olarak instagramda sonradan konum oluşturabilmektesiniz. Bu işlem için yukarıdaki gibi herhangi bir posta beklemeniz ya da Google üzerinden bir işlem yapmanız gerekmemektedir. Sadece adresiniz ile Facebook üzerinden paylaşım yaparak kolayca instagram’a konum eklemiş olursunuz.

Linkteki yazıda konum eklemek çok daha anlaşılır şekilde ve detaylı adım adım anlatılmıştır. Bir dahaki yazımızda görüşmek üzere, iyi bayramlar diliyoruz.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir