Kapat
Genel 0

Instagram yeni güncelleme ile Snapchat’ i devirebilecek mi?

Instagram yeni güncelleme ile Snapchat’ i devirebilecek mi? Rekabet kızışıyor..

Hepimizin bildiği gibi, daha önce de yaptığımız haberlerle Snapchat kopyalanmaya devam ediyor. Önce Instagram, sonra Facebook Messenger ve Twitter olmak üzere bir çok sosyal ağ devi uygulamalarında Snapchat gibi Anlar, Hikayeler‘ i kullanmaya başladı. Her ne kadar Snapchat tahtından indirilemese de bir çok kişi diğer uygulamaların bu özelliklerini kullandı ve kullanmaya devam ediyor.

instagram-guncelleme

Bu durumda Snapchat kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. Snapchat‘ in en büyük özellikleri ise çıkartmaları ile yüz efektleri. Ayrıyetten güncelleme almayan Snapchat bu konuda da biraz geri kalacak gibi duruyor. Ünlü bir yabancı teknoloji haber sitesinden aldığımız bilgiye göre Instagram yeni alacağı güncelleme ile Snapchat‘ i geride bırakacak. Yeni çıkartmaların oldukça hoş ve güzel olacağını söyleyen teknoloji sitesi Instagram‘ ın bu özelliğinin daha gelişmiş olduğunu söylüyor.

instagram-stories

Örneğin video çekmek için Instagram‘ ın tek bir dokunuşla ” Hands Free ” seçeneği var. Snapchat‘ te ise bu durum ekrana basılı tutarak oldukça zor oluyor. Instagram yeni aldığı ve alacağı güncellemeler ile nihayetinde daha fazla metin eklemeye de izin veriyor. Bu durumda bir adım daha öne çıkaracak gibi. Aynı zamanda metinlerin boyutu da ayarlanabiliyor.

Yeni gelen güncelleme ile şuanda tüm bu özellikler kullanılabilmekte.

Haberin kaynağı:

http://www.technobuffalo.com/2016/12/20/instagram-swipes-more-features-from-snapchat-in-latest-update/

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir