Kapat
Instagram Stories’ın kullanıcı sayısı, Snapchat’ın kullanıcı sayısını geçti
İnternet 1

Instagram Stories’ın Kullanıcı Sayısı, Snapchat’ın Kullanıcı Sayısını Geçti

2016 senesinin Ağustos ayında kullanıma sunulan Snapchat Stories, Mayıs ayı verilerine kadar 250 milyon jurnal aktif kullanıcı sayısını aşmayı başardı. Snapchat Stories, özelliğin başlıca kaynağı olan Snapchat’i bile geride bıraktı. Verilere göre Snapchat’in Mayıs ayındaki günlük aktif kullanıcı sayısı yalnızca 166 milyon.

Snapchat Stories 2013 senesinin Ekim ayında kullanıma sunulmuştu, yani Instagram’ın özelliğinden az kalsın 3 yıl önce. Aradaki zaman farkına rağmen Snapchat’in son günlerdeki düşüşü böyle bir tablonun ortaya çıkmasına niçin oldu.

Instagram Stories Ocak ayında 150 milyon günlük aktif kullanıcı sayısına ulaşarak süratli bir şekilde büyüdüğünün sinyallerini vermişti. Instagram’ın yalnızca birkaç ay içerisinde Stories’in kullanıcı sayısını 100 milyon artırmış olması, Snapchat’in bu konudaki tepkisizliğinin sonuçlarından birisi.

Instagram, aktüel verilere kadar takriben 700 milyon kullanıcı sayısına sahip ve bu sayı, ilerleyen günlerde Stories kullanıcılarının sayısının artacağını da gösteriyor.

Snapchat’in, kullanıcılarının epeyce sevdiği Stories özelliğinin Facebook kadar kopyalanmasına ses çıkarmaması büyük tepki çekmişti ve şirket bu konudaki yanlışlarına son vermek, sektördeki düşüşüne dur aramak adına Mayıs ayında Custom Stories isimli bir özelliği kullanıma sunmuştu. Custom Stories’in Snapchat’e muavin olup olamayacağı bilinmiyor ancak Instagram Stories’in 250 milyon kullanıcı sayısını aştığının açıklanması, bedel kaybı yaşamış Snapchat’in hisse değerlerini hemencecik yüzde 3 düşürdü.

Ucuz instagram takipçi satın almak ister misiniz?

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir