Kapat
Mobil 0

Instagram Hikayeler’e Hiç İstenmeyen Bir Özellik Geliyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram, Snapchat’ten esinlendiği “Hikayeler” özelliğiyle kullanıcılar 24 saatlik süreyle video ve fotoğraf paylaşabilmelerini sağlıyor. Bugüne dek ya video, ya da fotoğraf paylaşmakla yetinen Instagram kullanıcıları artık düz metinler de paylaşabilecekler. The Next Web‘de yer alan habere göre bu özellik geçtiğimiz yıl Aralık ayında Japonya‘daki kullanıcıların deneyimine sunulmuştu. Şimdilerdeyse Avrupa‘nın belli bölgelerindeki ülkelerde aktifleşmeye başladı.

Hikaye paylaşmak için + işaretine basmanızla birlikte ekranın altında beliren Boomerang ve Canlı yayın butonlarının yanındaki “Type” yazısına dokunarak yalnızca metin paylaşabilmek artık mümkün olacak. Burada yazdığınız metnin boyutunu değiştirebileceğiniz gibi, arka planına da farklı renk tonlarını atayabileceksiniz.

Facebook’tan esinlenilmiş

Bilindiği üzere Facebook’ta paylaştığınız metinlerin arka planına çeşitli duvar kağıtları ve renk tonları yerleştirilebiliyor. Yakında tüm Instagram kullanıcılarının beğenisine sunulması planlanan bu özellik, birebir Facebook’tan esinlenilmiş.

Ekran görüntüsü alındığında bildirim gidecek!

Haberin başlığında yer alan istenmeyen özelliği merak ediyorsanız, işte cevabı: Artık bir kullanıcının hikayelerini izlerken ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafa anında bildirim gidecek. Halihazırda Snapchat‘te mevcut olan bu fonksiyon, artık Instagram‘a da uyarlanacak. Eski sevgilinizin hikayelerini sahte profil üzerinden takip ediyorsanız artık yandınız demektir! Artık çok daha dikkatli olmanızda fayda var.

Bahsi geçen özelliğin nasıl çalışacağıyla ilgili merakınızı gidermek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Instagram Türk takipçi satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz…

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir