Kapat
Google işletmelere soru-cevap bölümü hazırlıyor
İnternet 0

Google işletmelere soru-cevap bölümü hazırlıyor

Google aramalarında bir işletmeye ait ayrıntılı data kartları hepimizin işine yarıyordur. Google daha dürüst veri sağlaması açısından bu kartları kesintisiz geliştiriyor. Yeni başlayan bir nitelik ziyaretçilerin daha artı etkileşimini ve dolayısıyla işletmenin tanıtımını sağlayacak.

 

Soru-cevap

 

Ukrayna bölgesinde fark edilen pilot özellik, işletmelerin arama sonuçlarındaki kartlarına soru-yanıt bölümü ekliyor. Kullanıcılar bu bölümde merak ettikleri soruları soruyor ve bana kalırsa işletmenin sahibi ya da öteki kullanıcılar cevap veriyor.

 

Keza Bkz.Facebook da bir zeki hoparlör hazırlığında

Normalde kartlarda yorum kısmı var ve burada kullanıcılar ziyaretleri ardından hem açıklama yapıyor ayrıca de yıldız veriyor. aynı zamanda uzayıp giden açıklama listelerinde soruları bulmak ve cevaplamak azıcık zorlaşıyor. Soruların farklı bölüme alınması bu zorluğu biraz giderecek. Bu Nedenle işletmeler için daha dürüst bilgilere ulaşılabilecek ya da müşteriler ziyaret öncesinde aklına gelen soruları sorabilecek.

 

Az Önce test aşamasında olduğu için özelliğin ne vakit hayata geçeceği bilinmiyor ama olasılıkla ilerleyen zamanlarda daha artı şehirde deneme edilmesi için kullanıma açılacak. 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir