Kapat
Otomotiv 0

Elektrikli Otomobil Kullanıcılarının Bilmesi Gerekenler !

Tesla’nın başlattığı elektrikli otomobil devrimine ait bilgiler.

tesla ile ilgili görsel sonucu

Tesla görücüye çıkardığı ve seri üretimine bir yıl sonra başlayacağı Tesla Model 3 için aldığı 300 bin sipariş ile artık bu endüstride hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını ilan etti.

Elektrikli otomobil geleceğin vazgeçilmezleri arasına girecek ama halen sürücülerin endişeleri var ama tüm soru işaretlerini kaldırıcaz.

Elektrikli otomobiller nasıl çalışıyor !

Elektrikli arabalar aslında normal otomobiller gibi çalışıyor, ama arabanın tekerlekleri benzine dayalı içten yanmalı motor yerine elektrikli bir motor ve batarya paketi  sayesinde  çalışıyor. Bunun dışında diğer araçları nasıl kullanıyorsanız aynı onlar gibi çalışıyor.

Elektrikli otomobillerde diğer araçlara göre en dikkat çekici özelliliği motor seslerinin olmaması ve kitenik enerjiyle bataryayı biraz şarj ediyor. Bununla birlikte hız pedalından ayağınızı kaldırdığınızda biraz farklı bir his ile karşılaşmanız olası bir durum.

Ne için Elektrik ?

Bu suale verilecek ilk cevap ise elbet çevre dostu olması fakat bunun dışındada kullanıcılara bir çok faydalı özellik sağlıyor. Mesela normal bir araç yaşlandığında sonumuz her hafta oto sanayi oluyor ama Elektrikli otomobillerde bu sorun en aza indirgeniyor.

Bu durumda elektrikli araçlar bizim için hem çok ekonomik hemde çevre dostu ilerleyen yıllarda bu sektörün dahada çok yayılacağına eminiz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir