Kapat
Notebook 0

Dell XPS 13 2018 tanıtıldı! İşte özellikleri

Dünyanın en büyük dizüstü bilgisayar üreticilerinden Dell, 2018 yılına yeni girdiğimiz şu günlerde XPS 13 modelinin yenilendiği müjdesini verdi. Yıllar boyu aynı tasarım çizgisini sürdüren ve ufak değişikliklerle günümüze kadar gelen XPS 13’ün 2018 modelinde köklü değişikliklere imza atıldı.

Bunların arasında daha ince kasa yapısı, beyaz ve altın sarısı renk seçenekleriyle güncellenmiş port çıkışları yer alıyor. Ayrıca beyaz renkli XPS 13‘ün kirlenmeye çok müsait olduğunu fark eden mühendisler, cihazı toza karşı dayanıklı hale de getirmişler.

Yenilikleri çıplak gözle fark etmek güç

Evet, 2018 model XPS 13‘teki değişiklikleri eski model XPS 13‘le yan yana koyduğunuzda dahi fark edebilmeniz biraz zor. Dell şirket olarak belirlemiş oldukları tasarım çizgisini bozmamaya niyetli. Bu yüzden 2018 XPS 13 ile geçen yıl çıkarılan dokunmatik ekranlı 2’si 1 arada XPS 13 tablet modeliyle çok benzer çizgilere sahipler.

Ancak yeni XPS 13 çok daha ince ve keskin hatlara sahip bir tasarıma sahip. Daha hafif olmasının yanı sıra ilginç bir şekilde modelin kamerası ekranın altına konumlandırılmış.

Bunu yapmanın amacı, daha geniş ve ince çerçeveli bir ekran elde etmek olabilir. Ancak kesinlikle sıradışı bir seçim olduğunu söyleyebiliriz. Diğer değişiklikler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Tüm USB 3.0 çıkışları iptal edilmiş, yerine 3 adet USB-C portu koyulmuş.
  • SD kart okuyucusu yerine MicroSD kart okuyucusu tercih edilmiş.

Dell XPS 13 2018 teknik özellikleri

Sekizinci nesil Intel i5 veya i7 işlemci seçeneklerine sahip olan 2018 XPS 13 modelinde 4K çözünürlüğe sahip 1080p ekran kullanılıyor. 4 ila 16 GB’a kadar RAM seçeneği de mevcut. Dileyen müşterilerse 128 GB ve 1 TB arasındaki SSD depolama tercihlerinden biriyle XPS 13’e sahip olabiliyor. Fiyatı ise 1000 dolardan başlıyor.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir