Kapat
Notebook 0

Lenovo, ThinkPad modellerini yeniledi

ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek olan ve tüm teknoloji firmalarının üst düzeyde katılım göstermesi beklenen CES 2018 fuarı öncesinde Lenovo’dan flaş bir hamle geldi. ThinkPad ismini verdiği dizüstü bilgisayar serisindeki ürünlerin 2018 modellerini görücüye çıkaran Lenovo’nun ThinkPad X, ThinkPad T ve ThinkPad L ürünlerinde sıradışı yeniliklere imza atılmış. Sekizinci nesil Intel Core işlemciler ve USB Type-C güç adaptörleri, bunlardan sadece birkaçı.

ThinkPad ürün gamı genişledi

ThinkPad X serisine baktığımızda Lenovo’nun X280 ve X380 Yoga modellerini ürün gamına eklediğini görüyoruz. Ayrıca ThinkPad T ürünleri arasına da T480s, T480 ve T580 olmak üzere 3 yeni model katılmış. Tüm bunlara ek olarak ThinkPad L serisinde de L380 Yoga, L380, L480 ve L580 şeklinde 4 yeni model daha listelenmiş.

İş hayatında dizüstü bilgisayar kullanan kesimi hedef alarak getirilen bir dizi yenilik arasında daha ince ve hafif kasa yapısı yer alıyor. Güvenlik güncellemelerinin yanı sıra Windows Hello olarak da bilinen yeni nesil yüz tanıma sistemi cihazlarda mevcut. USB Type-C çıkışlı güç adaptörleri de cabası.

ThinkPad X serisi

Hızlı şarj teknolojisi cep telefonlarında olduğu kadar dizüstü bilgisayarlarda yaygın değil ne yazık ki. Bu dezavantajın önüne geçmek isteyen Lenovo, ThinkPad X serisine dahil olan yeni ürünlerde hızlı şarj teknolojisini dahil etmiş. Buna göre yalnızca 60 dakika içinde bataryayı yüzde 80 oranında doldurabilmek mümkün.

Ocak ayının sonuna doğru satışa çıkması beklenen ThinkPad X ürünlerinden X380 Yoga’nın fiyatı 1459 $ olarak belirlenmiş. Bir diğer model olan X280’nin ücreti ise 999 $’dan başlayacak.

ThinkPad T serisi

İş hayatında güvenliği önemseyenlere hitap eden bu ürün gamında yok yok. Kızıl ötesi kamera, parmak izi okuyucusu ve ThinkShutter yazılımı bunlardan bazıları. Üstelik Lenovo, ThinkPad T480s modelinin kategorisindeki en hafif iş bilgisayarı olduğunu iddia ederken 27 saatlik pil ömrünü de vaat ediyor!

ThinkPad T480 modelinin fiyatı 989$ olarak belirlenmiş.  ThinkPad T480s’in başlangıç fiyatı ise 1,269$. Son olarak ise ThinkPad T580 ürünü 1,079$ fiyat etiketine sahip olacak.

ThinkPad L serisi

Sekizinci nesil Intel Core işlemcileriyle donatılan ThinkPad L serisi ürünlerinde dokunmatik ekran kullanılmış. 13 inç ve 14 inçten başlayıp 15 inçe kadar değişen farklı ekran boyutlarına sahip olan modellerin en uygun fiyatlısı,  ThinkPad L380. Fiyatı 449 $ olarak belirlenen bu modeli 549 $’lık fiyatıyla ThinkPad L380 Yoga takip ediyor.

ThinkPad L480‘nin fiyatı 779 $ iken ThinkPad L580‘ye bedel olarak ise 769 $ değer biçilmiş. Lenovo ThinkPad L serisi Şubat ayından itibaren satışa sunulacak.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir