Kapat
Chrome 59 kullanıma sunuldu
İnternet 0

Chrome 59 kullanıma sunuldu

Popüler web tarayıcısı Chrome, bugün 59 numaralı sürümüne yükseltildi. Güncelleme şu anda Mac, Windows veya Linux işletim sistemini çalıştıran kullanıcılara yansımış durumda. Yeni sürüm geliştiriciler için bazı hoş özellikler ve güvenlik geliştirmeleri getiriyor.
 

Ayrıca Bkz.Apple, WWDC 2017’de kıyametin videosunu izletti

Chrome 59, native MACOS bildirimleri ve animasyonlu PNG formatı desteğinin yanı sıra Material Design tasarımında ayarlar sayfasına kavuşmuş durumda. Aynı şekilde Chrome hakkında sayfasının da aynı bir stilde her tarafta tasarlandığını belirtelim.
 
Ayarlar penceresindeki şartların değişmesi sadece makyajlamadan ibaret. Bu güncellemeyle yeni bir denetim paneli sunulmuyor. Google’ın, acilen web sitelerindeki en son gelişmeleri haberdar etmek için kendi bildirim sistemini kullandığı biliyoruz. aynı zamanda Chrome 59, laf konusu sistemden vazgeçerek sorunsuz bir kullanıcı deneyimi için native MacOS bildirim sistemini kullanacak. Bu da bildirimlerin bundan böyle aşağıdaki gibi görüneceği anlamına geliyor.
 
Chrome 59’da geliştiricilerin tarayıcıyı komut satırından çalıştırmasına müsade veren “Headless Chromium” adlı bir mod da var. Bu vasıta özellikle kullanıcı arayüzünün gerekli olmadığı sunucu ortamları için geliştirilmiş durumda.
 
Masaüstü bilgisayarlar için Chrome 59 şu an indirilebilirken, Android ve Chrome OS güncellemeleri kısa süre sonradan kullanıma sunulacak. Tarayıcınızı, Chrome hakkında sayfasından manuel olarak güncelleyebilir ya da buraya tıklayarak 59 numaralı sürümün kurulum dosyasını indirebilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir