Kapat
Microsoft meslek istasyonları için özel bir Windows 10 sürümü hazırlıyor
İnternet 0

Microsoft meslek istasyonları için özel bir Windows 10 sürümü hazırlıyor

Bu yıl itibariyle Microsoft’un Windows 10 işletim sistemini daha pozitif optimize ettiğini görüyoruz. Geçtiğimiz ay eğitim kurumlarına yönelik Windows 10 S modelinden sonra bu kez de iş istasyonlarına yönelik bir Windows 10 sürümü geliyor.

 

Yüksek kapasiteli

 

Normalde sunuculara karşın olarak Microsoft’un Windows Server işletim sistemini görüyoruz. bununla beraber çok işlemcili ve yoğun yüklerde çalışan meslek istasyonlarına karşın standart Windows 10 veya Pro işletim sistemleri bulunuyordu. Bu da ağır iş yüklerinde kapasitenin en iyi şekilde kullanılamamasına niçin oluyordu.

 

Ortaya meydana çıkan sızıntılar Microsoft’un iş istasyonları için de özelleştirmeye gittiğini gösteriyor. Windows 10 Pro işletim sisteminin meslek istasyonlarına karşın yeni bir sürümü, en iyi potansiyeli kullanabilmek amacını güdüyor.

 

Yeni sürümde 4 işlemciye ve 6TB RAM’e kadar çalışabilme desteği bulunuyor. Yeniden yüksek kapasite disk bölümleme, büyük ölçekli dosya saklama, daha yüksek veri aktarım hızı ve META koruması gibi özellikleri olan ReFS dosya sistemi de iş istasyonlarına sunulacak.

 

Hem Bkz.G.SKILL bellek hız rekorunu kırdı

Windows 10 Pro for Workstation PCs adındaki yeni sürüm ile ağır meslek yüklerinde en iyi kapasiteyi göstermek olası olacak. Böyle segment kullanıcılarının da daha akan çözümlere kavuşması sağlanacak.

 

Yeni Windows 10 Pro sürümünün ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor oysa bu hafta beta programındaki kullanıcılara yanlışlıkla gönderilmiş. Bu bakımdan sonbahar dönemi en iyi ihtimal gibi duruyor. 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir