Kapat
Gündem 0

Asus Gelmiş Geçmiş En Güçlü Telefonunu Duyurdu..

96.4% Ortalama Puan

Asus Zenfone 3 Deluxe

Asus Zenfone 3 Deluxe Değerlendirme Puanları..

İşlemci
%100
RAM
%100
Ekran
%95
Kamera
%95
Görünüş
%85
Hafıza
%100
Teknik Özellikler
%100

Snapdragon 821 işlemcili Asus Zenfone 3 Deluxe satışa sunuluyor.

Asus Zenfone 3 serisine dünyanın ilk Snapdragon 821 işlemcisi ile çalışan akıllı telefonu Zenfone 3 Deluxe’u tanıtmıştı. Telefonun 256GB’ lık versiyonu, Asus’un vatanı Tayvan’da 800 dolar gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunuldu. Özelliklerini ele alırsak bu rakam gerçekten çok uyguna geliyor. Tabi bu fiyatın Tayvan’ da olduğunu unutmamak lazım.

Bu telefon gümüş ve altın renkleri ile 12 ve 23 Eylül tarihleri arasında sevkiyatı başlayacak.

Snapdragon 821 ile çalışan Zenfone 3 Deluxe üç seçenek ile birlikte geliyor. Bunlardan ilki 6GB RAM ve 256GB UFS 2.0 depolama, ikincisi 6GB RAM / 128GB depolama ve üçüncüsü 4GB RAM / 32GB depolama özellikleri ile geliyor. Kullanıcıya hem fiyat olarak hemde özellik olarak seçim şansı sunan Asus başarılı bir hamle yapmış gibi. Bu hem kullanıcıların bütçesini rahatlatacak hemde en iyi performansı almalarını sağlayacak. 6GB RAM şuanda en yüksek RAM miktarı olan telefon diyebiliriz. Bu durum Asus’ u çok öne çıkarıyor. Özellikle Android’ in RAM’ i bir süre sonra doldurma sorununu ele alırsak Asus kullanıcılarını çok uzun süre memnun edebilecek gibi duruyor. 6GB’ ın yanında eğer 4GB’ lık versiyon alınırsa da bir problem çıkmayacak Asus kullanıcıları çok uzun süre yeni bir telefona gerek duymayacak. İşlemcisinin de iyi olduğunu düşünürsek Asus akıllı telefon piyasasında ki dengeleri fazlasıyla değiştirecek gibi.

Telefonun geri kalan özellikleri Snapdragon 820 işlemcili model ile aynı. Buna göre telefon, 1080p çözünürlükte 5,7 inç OLED ekran, EIS ve HDR destekli 23 megapiksel arka kamera, USB-C 3.0, 802.11ac, Bluetooth 4.2 ve Cat 13 LTE bağlantı seçenekleri gibi özelliklere sahip.

Telefonun görünüşü biraz daha iyi olsaydı eğer gerçekten 4 4′ lük bir telefon olurdu diyebiliriz. Yine de alınabilecek şuan ki en iyi telefon düşüncesindeyim. Tabii ki Türkiye’ de satışa sunulduğunda..

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir