Kapat
Donanım 0

Apple’ın Son Harikası AirPods Kulaklıklarıyla İlgili Bilmeniz Gereken 6 Önemli Şey

apple-in-yeni-airpods-kulakliklariyla-ilgili-ogrenmeniz-gereken-6-onemli-bilgi-1473345272

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la beraber tanıttığı yeni airpods’larla ilgili bilmeniz gereken 6 önemli detaydan bahsedelim. Apple’ın artık piyasaya yeni sürdüğü yeni bir kulaklığı var: AirPods. Kablosuz olan kulaklık, önümüzdeki Kasım ayından itibaren 159 dolar etiket fiyatıyla piyasaya sürülecek. Tanıtılmasının üzerinden henüz bir gün geçen AirPods’larla ilgili bilgilerinizin sınırlı olduğunu düşünerek bazı detaylardan bahsedelim.

AirPods nedir, ne değildir?

Görünüş açısından EarPods’a benziyor olsa da ne kablosu ne de üzerinde bir düğmesi bulunan Apple’ın yeni kablosuz kulaklığıdır.

Peki iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta sadece AirPods kulaklık mı kullanılacak?

Hayır. Apple, iPhone 7’lerin kutusuna yeni bir Lightning kablo eklendi. Bu kablo, sizin kablolu olarak farklı kulaklıklar kullanabilmenizi sağlayacak :
Elveda Kulaklık Girişi

İşlevleri nasıl sağlayacaksınız?

AirPods’ta çift optik sensör ve akselerometre sensörü yer verilmiştir.Yani AirPods’la şarkı devam ederken şarkıyı durdurmak için kulaklığı kulağınızdan çıkarmanız yeterli olacak. Tekrar taktığınızda şarkıyı kaldığınız yerden dinlemeye devam edeceksiniz.

AirPods’la birlikte Siri kullanılabilecek mi?

Evet. AirPods’a bir çift dokunuş yaparak Siri’yi sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Gelen telefon aramalarını cevaplayabilecek miyim?

Evet. Her AirPod’da bir adet mikrofon bulunuyor ve arama sırasında her iki kulaklık da devreye giriyor. Ayrıca siz konuştuğunuz sırada sesiniz dışında dışarıdan gelen sesleri bloke eden bir teknolojiye sahip.

AirPods’ları nasıl şarj edebiliriz?

AirPods’ların kendisine ait bir şarj kutusu bulunuyor. Kulaklığı bu kutuya yerleştirdiğinizde, Apple’ın iddialarına göre sadece 15 dakika içerisinde 3 saat gibi bir süreyle şarkı dinlenebilecek kadar şarj oluyor. Toplam pil ömrü ise 5 saat.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir