Kapat
Apple iMessage üzerinden müşteri hizmetleri servisi sunacak
iOS 0

Apple iMessage üzerinden müşteri hizmetleri servisi sunacak

Kullanıcıların işletmelerle ilgili data alma, rezervasyon, satın alma, teslimat gibi müşteri hizmetlerini aradıklarında yapabileceği bütün işlemlere cevap verecek olan Business Chat de işletmeler de bazı özel teklifleri müşterilerle paylaşabilecek. Bu açıdan Business Chat’in (tıpkı Facebook’ta olduğu gibi) Asya pazarında Line ve WeChat gibi uygulamaların uzun bir süredir kullanıcılarına sunduğu özellikleri iOS kullanıcılarına sunarak bu pazarda rekabet gücünü arttırabilecek. Business Chat hem Siri, Safari, Haritalar ve Aramalar gibi Apple’ın uygulamaları ile entegre bir şekilde çalışabilecek.

 

İşletmeleri Bu Özellikten Faydalanmaya İtebilir 

Şu an için Live Chat, LivePerson, Salesforce, Nuance ve Genesys gibi sınırlı sayıda işletmenin herif hizmetlerini entegre ettiği platformun zamanla hem işletme sayısının artması hem de geliştiricilerin platforma katacağı yeni özellikler ile birlikte İOS kullanıcıları için bir numaralı tip servisi haline gelebileceği düşünülüyor.

 

Keza Bkz.Amerikan ordusundan yeni mimariye sahip tehlikesiz işlemci hamlesi 

Business Chat’in işletmelerin müşterilerle iletişime geçmesi için manâlı bir yol olduğuna inandığını dile getiren Nuance’ın İşletme Bölümü Başkanı Robert Weideman yaptığı açıklamada Siri ile sanal asistanların öneminin arttığını ve Apple’ın iMessage uygulamasının da işletmeleri bu özellikten faydalanmaya iteceğini belirtti. 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir