Kapat
iOS 0

Apple Binlerce Uygulamanın Fişini Çekiyor

Apple, 32 bitten 64 bite geriş sürecini hızlandıracak değişiklikler yapmaya kadar verdi. Bu kapsamda teknoloji devi binlerce uygulamayı kaldırmayı planlıyor.

Apple, son gelişmeler kapsamında iPad ve iPhone kullanıcılarını ilgilendirecek kararlar almaya başladı. Şirket kullanıcılarını yıllardır 64 bit uygulamalar geliştirme konusunda kodlamaya yönlendiriyor. Şirket sonunda 64 bit uygulama geliştirmeyi zorunlu kılacak kararlara imza attı.

Apple, şuan mevcutta olan 32 bit uygulamaların yeterli performansı vermediğini sürekli vurguluyor. Şiret gelecek nesillerdeki iOS uygulamalarında kesinlikle 32 bit uygulamalara yer vermeyecek. Yayımlanan bütün uygulamalar 64 bit olacak.

Birkaç Ay İçerisinde Gerçekleşecek

Apple’ın 64 bit zorunluluğu sadece birkaç ay sonra gerçekleşecek. Apple’ın bu uygulamasından kurtulmanız için uygulamanın direk linki gerekiyor. Teknoloji devi şirket bu kararıyla uygulama geliştiricilere ya uygulamalarınızı 64 bit yazarsınız yada artık olmazsınız anlamına geliyor. Yapılan araştırmalara göre Apple’ın bu kararıyla yaklaşık 200 bin uygulama artık hizmet veremeyecek.

iPhone ve iPad kullanıcılarda aynı düzleme denk geliyor. Yalnız eski sürüm olan cihazlar için bu durum söz konusu değildir.

32 Bit ve 64 Bit Arasındaki Farklar Nedir?

32 bit ve 64 bit arasınd performans açısından çok büyük farklar yoktur. Yalnız 64 bit uygulamalarının matematisel becerileri daha yüksektir. Medya kodlaması ve şifreleme gibi alanlarda iki bit arasında performans açısındn farklar görebilirsiniz. Ek olarak 64 bit olarak hazırlanmış uygulamalar diğerlerine göre daha hızlıdır.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir