Kapat
Kripto Paralar 0

Aeternity (AE) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Aeternity şu an toplam hacim itibariyle ilk 30 coin arasındadır, yaklaşık 750 milyon dolarlık bir toplam hacmi bulunan Aeternity’nin 4 Haziran günü günlük işlem hacmi ise 12 milyon dolar civarındadır. Aeternity coin nedir, hedefi nedir, nasıl satın alınır ve hangi borsalarda işlem görür soruları bu yazımızda sırasıyla yanıtlayacağız.

Aeternity Nedir? Blockchain Teknolojisi Mi Kullanıyor?

Evet, Aeternity yeni nesil bir blockchain teknolojisi diyebiliriz. Aeternity mevcut blockchain teknolojilerinin sahip olduğu sorunları bilen ve bunlara çözüm bulma amacıyla oluşturulmuş yeni bir sistemdir.

İlk olarak 2017 yılında uygulamalarını test olarak yayınlayan Aeternity, aynı zamanda AE token’ını da 2017 yılında kripto para ile ilgilenenlere sunmuştur. Bitcoin ve Ethereum gibi coinlerde transferler mevcut blockchain ağı üzerinden yapılmaktadır. Aeternity’de ise transferler, blockchaindeki diğer uygulamalardan ayrı şekilde sağlanır. Transferi yapan kişi ve alıcı arasında özel bir kanal vasıtasıyla yapılmaktadır. Bu şekilde ana ağın yoğunluğu hesaplar arasındaki transferlerin hızını ya da stabilliğini etkilemez.

En popüler altcoinlerden birisi olan Ethereum tüm uygulamalar ve transferler için aynı ağı kullanaktadır. CyriptoKitties isimli Ethereum ağını kullanan basit bir oyun yakın geçmişte tüm ağın yükünü arttırarak transferlerin saatlerce hatta günlerce sürmesine sebep olmuştu. İşte bu tarz durumların yaşanmaması adına Aeternity kurucuları, uygulamalar ve transferler için olan ağları birbirinden ayırmıştır.

Aeternity Değeri Ne Kadar?

Aeternity şuan için 3,20 dolardan işlem görüyor. Fakat kripto paraların değeri her saniye artıp azalıyor. Bu nedenle hemen alt bölüme fiyatı anlık şekilde takip edebileceğiniz bir widget ekledim değerini bu kısımdan takip edebilirsiniz.

Aeternity Nasıl Satın Alınır?

Aeternity şuanda birçok ana borsada işlem görmektedir. Türk borsalarına henüz girmemiştir. Fakat Türk kriptopara severlerlerin yakından takip ettiği Binance borsasında kolayca al-sat yapılabilmektedir.

aeternity satın al

Siz de eğer Aeternity satın almak istiyorsanız, hemen binance’a kayıt olup satın alabilirsiniz. Fakat bu borsada işlem yapabilimeniz için elinizde BTC, ETH gibi kripto paralardan bulunmalı ve bunları Binance hesabınıza transfer ederek Aeternity satın alabilirsiniz. Bunları da BTCturk, Koineks ve Paribu gibi Türk Kriptopara borsalarından temin edebilmektesiniz.

Son olarak, yazımızın kesinlikle bir yatırım tavsiyesi olmadığını belirtmek istiyoruz. Aeternity token bir kripto paradır ve kripto paralar size garanti şekilde bir kazanç vadetmemektedir. Değerlenebilir veya değer de kaybedebilir, bunun bilincinde olarak işlemlerinizi yapınız. Aeternity kripto parası teknolojisi hakkında veya “Aeternity nasıl satın alınır?” gibi konularda aklınıza takılan soruları yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Görüşmek üzere. 🙂

 

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir