Kapat
YouTube aylık 1.5 milyar aktif kullanıcıya ulaştı
İnternet 0

YouTube aylık 1.5 milyar aktif kullanıcıya ulaştı

 

 
Google çatısı aşağı faaliyetlerini sürdüren video paylaşım ağı YouTube, yeni hizmetleri ve kullanıcılarına sunduğu imkanlar ile büyümeye devam ediyor. VidCon etkinliğinde platforma ait yeni rakamları paylaşan YouTube CEO’su Susan Wojcicki, YouTube’un aylık 1.5 milyar etkin kullanıcı sayısını geride bıraktığını dile getirdi.

 

Televizyonu Korkutma Ediyor 

Facebook ve Twitter naklen yayın imkanı ve video servisleriyle, Netflix ve güya içerik üreticileri ise orijinal içerikleriyle insanların izleme alışkanlıklarını değiştirip televizyonun egemenliğini kırmaya çalışsa da YouTube, televizyonu korkutma eden en kayda değer platform. Bu durumun altını çizen Susan Wojcicki, kullanıcıların mobil cihazlarda günde ortalama 1 saatten artı video izlediğini ve ABD’de insanların günde ortalama 4 saat TV izlediğini dile getirdi. YouTube halen TV’nin fazla daha arkasından görünse de kullanıcıların bilgisayar üzerinden günde kaç saat video izlediği bilinmiyor.

 

Keza Bkz.Snap Haritalar özelliği devreye girdi 

Wojcicki ayrıca halihazırda 37 orijinal içeriğe sahip olan YouTube Inkar’in neredeyse çeyrek milyar kullanıcı tarafından izlendiğini dile getirdi ve 12 adet yeni yapımın YouTube Inkar’e ekleneceğini duyurdu. 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir